Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Navantia wśród potencjalnych partnerów w zakresie rozwoju CMS do Mieczników

Model fregaty typu F-100PL, oferowanej jako baza do projektu Miecznika. Fot. Robert Czulda

Hiszpańska państwowa grupa stoczniowa Navantia znalazła się na „krótkiej liście” potencjalnych partnerów konsorcjum PGZ-Miecznik w zakresie rozwoju Systemu Zarządzania Walką (CMS  Combat Managemant System) do przyszłych fregat Miecznik.

Navantia została zakwalifikowana jako potencjalny partner konsorcjum PGZ-Miecznik (Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. i Remontowa Shipbuilding S.A.) w zakresie rozwoju Systemu Zarządzania Walką do przyszłych fregat Miecznik. Navantia przedstawiła propozycję opartą na swoim CATIZ CMS opracowanym przez spółkę Navantia Sistemas.

Na tym etapie Navantia Sistemas opracuje propozycję CMS integrującą czujniki i systemy uzbrojenia najlepiej odpowiadającą wymogom Inspektoratu Uzbrojenia Ministerstwa Obrony Narodowej. Decyzja o wyborze wykonawcy spodziewana jest w 2022 roku. Program Miecznik zakłada budowę trzech fregat wielozadaniowych w ramach umowy o transferze technologii od renomowanego partnera zagranicznego.

Navantia została również zakwalifikowana do dostarczenia projektu okrętu, z propozycją opartą na sprawdzonej fregacie typu F-100. Navantia zaprezentowała swoje produkty i usługi oraz swoje doświadczenie w integracji systemów i transferze technologii uczestnicząc po raz pierwszy na targach obronnych MSPO w Kielcach we wrześniu bieżącego roku.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc