Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Milrem Robotics weźmie udział w przebudowie estońskich bwp CV90

Firma Milrem Robotics weźmie udział w pracach związanych z remontem 37 estońskich bwp CV9030N i przebudową 31 z nich na warianty specjalistyczne. Fot. Milrem Robotics

31 sierpnia estońska firma Milrem Robotics, zajmująca się przede wszystkim opracowywaniem i produkcją bezzałogowych pojazdów lądowych (m.in. THeMIS i RCV Type-X), poinformowała o swoim udziale w programie wsparcia eksploatacji i modernizacji estońskich bojowych wozów piechoty CV9030N.
Milrem Robotics wejdzie w skład konsorcjum kierowanego przez firmy Go Craft i Scania Estonia, które odpowiada za realizację programu. Prace przy 37 eksorweskich CV9030N została w czerwcu bieżącego roku zlecone zostały wspomnianemu konsorcjum przez estońskie Centrum Inwestycji Obronnych. Umowa ma wartość 29,3 mln EUR i dotyczy remontu wszystkich 37 bwp i przebudowy 31 z nich na różnego rodzaju pojazdy wsparcia (inżynieryjne, przeciwpancerne itd.). Zapotrzebowanie na tego typu wozy zostało zgłoszone przez sztab estońskiej 1. Brygady Piechoty, eksploatującej CV90 (poza wspomnianymi, także 44 eksholenderskie CV9035NL). Milrem Robotics będzie w programie uczestniczyć w zakresie inżynierii i zarządzania budową prototypów poszczególnych pojazdów specjalistycznych, a także przygotowania dokumentacji oraz instrukcji związanych z ich użytkowaniem czy konserwacją. Odpowiadać będzie również za dostarczenie usług szkoleniowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc