Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

MBDA i PGZ prezentują wyrzutnię pocisków CAMM na samochodzie Jelcz

MDBA i Polska Grupa Zbrojeniowa zaprezentowały podczas MSPO 2019 zestaw obrony powietrznej, składający się z wyrzutni iLauncher pocisków CAMM na podwoziu polskiego samochodu ciężarowego Jelcz 8x8.

Strony ponownie potwierdziły deklaracje zawarte w porozumieniu o strategicznym partnerstwie w dziedzinie technologii rakietowych z 2 lutego 2017 roku, dotyczące współpracy PGZ z MBDA przy programach rakietowych.

Zaproponowana przez MBDA współpraca nad rodziną pocisków przeciwlotniczych CAMM uwzględnia bardzo duży stopień polonizacji. Oferta obejmuje obszerny transfer technologii i know-how związanych z pociskiem i wyrzutnią iLauncher, których produkcja będzie stopniowo rozwijana w Polsce. Jeśli wspólny system PGZ i MBDA zostanie zaakceptowany, będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem dla krajowego przemysłu i suwerenności Polski.

Sebastian Chwałek – wiceprezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej – powiedział: „Realizacja programu NAREW przez PGZ ma fundamentalne znaczenie dla naszej przyszłości i bezpieczeństwa państwa polskiego, dlatego pokazujemy, że nie istnieją dla nas żadne bariery dotyczące możliwości kooperacji zagranicznej. Łącząc nasze kompetencje w zakresie kluczowych dla obrony przeciwlotniczej systemów łączności oraz dowodzenia z techniką rakietową naszych partnerów zagranicznych, jesteśmy gotowi dostarczyć docelowy produkt Zamawiającemu w krótkim czasie”.

Jan Grabowski –  dyrektor przedstawicielstwa MBDA w Polsce –  dodał: „Pogłębianie relacji pomiędzy PGZ i MBDA jest wielkim sukcesem europejskiej współpracy w dziedzinie obronności. CAMM zapewni polskiemu wojsku i polskiemu przemysłowi najlepsze zdolności i technologie dostępne na światowym rynku i korzyści prawdziwego, europejskiego, partnerstwa w dziedzinie systemów rakietowych. Kooperacja w programie CAMM umożliwi nawiązanie ścisłej współpracy przy kolejnych programach”.

Pociski CAMM zawierają najnowocześniejsze technologie dostępne w obronie powietrznej. Dzięki zastosowaniu najnowszej generacji aktywnej głowicy radiolokacyjnej i techniki zimnego startu, CAMM jest zdolny do natychmiastowego zwalczania dużej liczby najbardziej wymagających, współczesnych zagrożeń z powietrza. Może być odpalany z wyrzutni zamontowanych na pojazdach i na okrętach.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc