Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Nieudana próba zakupu nowych CW-10

Fot. Łukasz Pacholski

8 lipca 4. Regionalna Baza Logistyczna we Wrocławiu poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego dotyczącego wieloletniego zakupu nowych cystern do przewozu i dystrybucji wody CW-10.

Powyższe postępowanie, zakładające dostawy pojazdów w latach 2024-26, zostało ogłoszone pod koniec kwietnia bieżącego roku. Co ciekawe zostało podzielone na cztery osobne zadania – łącznie obejmowało zakup 59 CW-10 z opcją na kolejne 29 sztuk (w częściach I i II 18 + 9, część III 13+7, część IV 10+4). Ostatecznie oferty złożyły dwa podmioty – Celtech Sp. z o.o. (wszystkie cztery części) oraz Demarko S.A. (część IV). Ostatecznie komisja przetargowa unieważniła całe postępowanie – powodem tego kroku były za wysokie oczekiwania finansowe podmiotów startujących w przetargu. Zamawiający nie mógł wygospodarować dodatkowych środków budżetowych, które umożliwiłyby rozstrzygnięcie i podpisanie umowy.

Była to kolejna, nieudana, próba zakupu nowych CW-10 dla jednostek logistycznych Wojska Polskiego. Niepowodzeniem zakończyła się także próba w 2023 roku, kiedy poszukiwano dostawcy szesnastu egzemplarzy (z opcją na kolejnych szesnaście sztuk). Wówczas także powodem było przekroczenie budżetu.

Dotychczas cysterny do przewozu i dystrybucji wody CW-10 były dostarczane do jednostek logistycznych Wojska Polskiego na bazie podwozi Jelcz P662D.43. Zainstalowany zbiornik pozwala na przewóz do 8,1 metrów sześciennych wody pitnej w różnych warunkach klimatycznych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc