Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Leonardo dostarczył śmigłowiec HH-139B włoskim siłom powietrznym

Zdjęcia: Leonardo

26 czerwca włoski minister obrony Lorenzo Guerini i szef sztabu włoskich sił powietrznych gen. Alberto Rosso, uczestniczyli w uroczystości odbioru śmigłowca włoskich sił powietrznych HH-139B podczas oficjalnej wizyty w zakładach śmigłowcowych Leonardo w Vergiate.

W uroczystości uczestniczył również Alessandro Profumo prezes zarządu Leonardo, Lucio Valerio Cioffi dyrektor generalny Leonardo oraz Gian Piero Cutillo dyrektor zarządzający Leonardo Helicopters. W trakcie wizyty w zakładzie, przedstawiciele władz zobaczyli możliwości przemysłowe, produkty i zaawansowane technologie przedsiębiorstwa, które w pełni odzwierciedlają pozycję lidera jakim jest Leonardo w dziedzinie wiropłatów, a także firmy zachowującej krajowe strategiczne zdolności technologiczne.

HH-139B jest przeznaczonym dla sił powietrznych wariantem śmigłowca typu AW139. Maszyna będzie wykorzystywana do wykonywania szerokiej gamy misji, w tym do misji poszukiwawczo-ratowniczych, gaszenia pożarów czy przechwytywania wolno przemieszczających się obiektów.

Włoski minister obrony Lorenzo Guerini powiedział: „Z wojskowego i technologicznego punktu widzenia suwerenność narodowa jest dziś utrzymana również dzięki tak wysokiemu poziomowi doskonałości i synergii między instytucjami, obroną i przemysłem. Włochy mają doskonałe możliwości przemysłowe, a Leonardo symbolizuje nasz kraj, który jest w stanie wykorzystać swój najwyższej klasy przemysł lotniczy, obronny i bezpieczeństwa."

Alessandro Profumo, dyrektor generalny Leonardo, powiedział: "Jesteśmy dumni z tego, że oferujemy nasze możliwości w sposób gwarantujący realizację przez włoskie siły powietrzne swoich podstawowych obowiązków, takich jak wspieranie społeczności krajowej i bezpieczeństwo wewnętrzne. HH-139B jest produktem ikonicznym, w pełni reprezentującym doskonałość technologiczną i konkurencyjność międzynarodową przemysłu krajowego. Zakłady w Vergiate - największej końcowej linii montażowej śmigłowców Leonardo, zatrudniającej ponad 1000 pracowników - wykazują wyjątkowe możliwości w zakresie procesów produkcyjnych i umiejętności zawodowych w sektorze wiropłatów i są w stanie utrzymać pozycję lidera innowacji Leonardo oraz Włoch w tym coraz bardziej strategicznym i wysoce konkurencyjnym sektorze."

Ponad 1200 maszyn AW139 zostało sprzedanych blisko 280 odbiorcom w ponad 70 krajach, w tym ponad 80 sprzedano włoskim operatorom rządowych (siły powietrzne, Guardia di Finanza, policja państwowa, straż przybrzeżna, krajowy departament straży pożarnej i Carabinieri), a także ratowniczym służbom medycznym. Ten model śmigłowca korzysta z zaawansowanych cyfrowych rozwiązań technologicznych, zarówno w zakresie lotów, jak i misji, a także szkoleń (piloci i technicy serwisowi) oraz wsparcia. Najnowocześniejszy system nawigacji satelitarnej i syntetyczny system wizyjny oferuje trójwymiarowe odzwierciedlenie środowiska zewnętrznego na wyświetlaczach kabiny, nawet w złych warunkach widoczności, zaawansowane systemy unikania kolizji i zbliżeniowe, czujniki misji i automatyczny system kierowania lotem, który jest w stanie wspierać załogę w czasie wykonywania misji poszukiwawczo-ratowniczych i przejmowania ratowanych osób w trudnych warunkach środowiskowych i pogodowych. AW139 ma również nowoczesne rozwiązania w zakresie prognozowania serwisu i diagnostyki, umożliwiające dokładną, szybką ocenę i przetwarzanie danych dotyczących stanu i zużycia elementów statku powietrznego. Pozwala to na skuteczniejsze działania serwisowe zwiększające efektywność operacyjną i bezpieczeństwo.
Szkolenia w zakresie lotów, jak i serwisu są prowadzone w szerokim zakresie w środowiskach wirtualnych i symulacjach. Załogi mogą zatem zmaksymalizować swoją zdolność do korzystania ze sprzętu i wykorzystać jak najlepiej możliwości produktu podczas misji. Technicy zajmujący się serwisem mogą wykorzystać wirtualne szkolenia, zwiększając tym samym jakość i niezawodność pomocy technicznej. Wszystkie te możliwości zapewniają większe bezpieczeństwo eksploatacji.

Większość produkowanych przez Leonardo śmigłowców a także największa liczba ich typów jakie znajdują się w portfolio koncernu, jest montowanych w zakładach w Vergiate. Oprócz wykorzystania szerszego łańcucha dostaw, komponenty z centrów doskonałości Leonardo we Włoszech i z lokalizacji zagranicznych (struktury lotnicze, komponenty dynamiczne, awionika, wyposażenie), są tam gromadzone, a następnie wchodzą do procesu produkcji, umożliwiając zbudowanie kompletnego śmigłowca. Jest on dostosowywany do konkretnych potrzeb, testowany i dostarczany do klientów włoskich i międzynarodowych. Główny ośrodek logistyczny ma również siedzibę w Vergiate i zapewnia magazynowanie i zarządzanie częściami zamiennymi oraz wsparcie techniczne wspomagające światową flotę śmigłowców Leonardo, która składa się z ponad 5000 maszyn wykorzystywanych przez ponad 1200 operatorów w ponad 150 krajach.

Źródło: Leonardo.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc