Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Kolejna partia MMSD dla Wojska Polskiego

Fot. Agencja Uzbrojenia

13 maja Agencja Uzbrojenia poinformowała o uruchomieniu postępowania, którego celem jest zakup kolejnej partii Mobilnych Modułów Stanowiska Dowodzenia (MMSD) wraz z niezbędnym okablowaniem.

Powyższe zagadnienie ma być realizowane poprzez negocjacje z wykonawcami zaproszonymi do powyższego etapu. Zgodnie z upublicznionymi informacjami, podmioty zainteresowane udziałem mają czas na składanie wniosków o dopuszczenie do 17 czerwca. Szczegółowe informacje w zakresie wymagań na poszczególne rodzaje zestawów kontenerów, ich liczba i konfiguracja (mały, średni, duży zestaw) zostaną określone w Specyfikacji Warunków Zamówienia i wraz z Wymaganiami Sprzętowymi przekazane Wykonawcom dopuszczonym do udziału w postępowaniu i zaproszonym do złożenia oferty wstępnej. Umowa ma obowiązywać przez okres 7 lat.

Obecnie do Wojska Polskiego są dostarczane MMSD zamówione w lipcu 2022 roku. Wówczas kontrakt, o wartości całkowitej 708 mln PLN brutto, podpisano z  konsorcjum w składzie Zamet-Głowno Sp. z o.o. Sp.k. wraz z Zakładem Doskonalenia Zawodowego z Krakowa – zamówienie obejmowało 236 kompletów (156 zamówienie gwarantowane oraz 80 w opcji). Dodatkowo wykonawcy mieli dostarczyć pakiet szkoleniowy oraz logistyczno-serwisowy. Całe zamówienie miało zostać zrealizowane w latach 2022-27. Wcześniej (w latach 2017-21) dostarczono 160 kompletów.

MMSD przeznaczone są do zabezpieczenia miejsc pracy dowództw i sztabów w warunkach polowych. W skład kompletu wchodzi rozsuwany 15-stopowy Kontener Dowódczo-Sztabowy osadzony na ciężarówce Jelcz P662D.43 oraz Moduł Techniczny w 3-stopowym kontenerze wyposażonym w 2 agregaty prądotwórcze. Zastosowana infrastruktura, która zapewnia miejsce pracy dla 12 osób, pozwala na utworzenie dwóch niezależnych sieci teleinformatycznych. MMSD trafiły m.in. do jednostek dowodzenia, w tym elbląskiego Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północny-Wschód.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc