Zaloguj
reklama Świdnik
reklama Świdnik

Izraelskie zasobniki na eksport

21 maja izraelska firma Rafael Advanced Defense Systems poinformowała o podpisaniu umowy z nieujawnionym klientem na produkcję i dostawy zasobników obserwacyjno-celowniczych Litening 5 oraz rozpoznawczych RecceLite.


Umowa nie precyzuje klienta, terminu dostawy oraz wartości zamówienia. Izraelski producent ujawnia jedynie, że zasobniki będą instalowane na odrzutowych samolotach bojowych należących sił powietrznych klienta.

Dotychczas Rafael dostarczył zasobniki Litening 5 siłom zbrojnym 27 państw, które zintegrowały je z 25 platformami (produkcji amerykańskiej, europejskiej, rosyjskiej). W przypadku RecceLite użytkownikami jest 13 państw, a liczba zintegrowanych platform nie została upubliczniona – ostatnim sukcesem obu produktów jest integracja z odrzutowymi samolotami szkolno-bojowymi Leonardo M346FA Master. Użytkownikami obu są siły zbrojne w Europie, Dalekim Wschodzie oraz Ameryce Północnej i Południowej.

Już używane zasobniki obu typów mają za sobą ponad 2 mln godzin spędzonych w powietrzu. Według danych producenta, blisko 2/3 z nich zrealizowano w czasie działań bojowych prowadzonych na świecie.

(Łukasz Pacholski) Foto: USAF
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc