Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Iveco Defence Vehicles rozszerza kompetencje w postaci pojazdów bezzałogowych

Iveco Defence Vehicles nabyło większościowy pakiet udziałów firmy MIRA UGV, która w ramach brytyjskiej grupy motoryzacyjnej HORIBA MIRA Ltd. zajmuje się rozwojem lądowych pojazdów bezzałogowych. Fot. MIRA UGV.

24 stycznia Iveco Defence Vehicles S.p.A i brytyjska firma HORIBA MIRA Ltd. potwierdziły fakt utworzenia porozumienia o partnerstwie w celu połączenia kompetencji na szybko rozwijającym się rynku bezzałogowych pojazdów naziemnych (UGV).

Na mocy umowy firma z Bolzano stała się większościowym udziałowcem działu MIRA UGV, zajmującym się w ramach grupy HORIBA MIRA rozwojem bezzałogowych pojazdów naziemnych. Środki wyasygnowane przez IDV mają przyczynić się do podniesienia lądowych platform bezzałogowych i rozwiązań z nimi związanych, powstających w brytyjskiej firmie na kolejny etap rozwoju, dążąc do spełnienia rosnących wymagań brytyjskiego resortu obrony i innych odbiorców instyutucjonalnych. Umowa łączy doświadczenia IDV jako producenta pojazdów wojskowych z jego technologicznym know-how i globalnymi możliwościami produkcyjnymi, z pozycją HORIBA MIRA jako wiodącego w branży podmiotu dostarczającego najnowocześniejsze rozwiązania bezzałogowych pojazdów naziemnych.

HORIBA MIRA od 20 lat prowadzi prace nad zdalnym sterowaniem pojazdów i rozwiązaniami jazdy autonomicznej dla sektora obronnego. Bazując na opatentowanych rozwiązaniach orientacji bez wykorzystania nawigacji satelitarnej, zarządzania zaawansowanymi trasami terenowymi oraz samodzielnego identyfikowania i klasyfikowania terenu oraz obiektów, w połączeniu z możliwością integracji systemów IDV w szerokiej gamie kołowych i gąsienicowych platform terenowych, nowe partnerstwo będzie tworzyć najbardziej zaawansowane bezzałogowe pojazdy lądowe. Tym posunięciem IDV potwierdza, że koncentruje się na innowacjach i rozwoju zaawansowanych rozwiązań, aby dostarczać najnowocześniejsze rozwiązania motoryzacyjne i obronne, by sprostać ewoluującym potrzebom odbiorców wojskowych na całym świecie. Siedzibą firmy pozostanie MIRA Technology Park w hrabstwie Warwickshire w Anglii.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc