Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Iveco otworzyło w Rumunii montownię ciężarówek wojskowych

W kwietniu formalnie otwarty został zakład montażowy Iveco Defence Vehicles w rumuńskim Petrești, chociaż pierwszy samochody opuściły go jeszcze w lutym br. Fot. jurnaldedambovita.ro

Na początku kwietnia włoski producent pojazdów wojskowych Iveco Defence Vehicles ogłosił uruchomienie nowego zakładu montażu końcowego swoich samochodów w rumuńskim Petrești.

Ceremonia wmurowania kamienia węgielnego odbyła się w sierpniu 2020 r., a produkcję nowa fabryka rozpoczęła już w lutym. Ceremonia oficjalnej inauguracji działalności operacyjnej miała z kolei miejsce 9 kwietnia.

Realizacja tej inwestycji to następstwo kontraktu, który w grudniu 2019 r. Iveco Defence Vehicles podpisało z Ministerstwem Obrony Narodowej Rumunii. Jest to umowa ramowa, obejmująca dostawę ponad 2900 samochodów ciężarowych wysokiej mobilności. Elementem umowy było uzyskanie zdolności do lokalnego montażu samochodów, stąd powstanie zakładu w Petrești.  Jej szacunkowa zdolność to do 440 aut rocznie, wliczając w to również możliwość wsparcia produkcyjnego włoskich fabryk Iveco Defence Vehicles. W nowym zakładzie będą składane cztery bazowe typy ciężarówek o dużej mobilności dla Forțele Armate Române – w układach napędowych 4×4, 6×6, 8×8 i 8×8 ciągnik, w 16 różnych wariantach.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc