Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Iron Fist od Elbit Systems dla CV90

Fot. Elbit Systems

Elbit Systems zawarł z BAE Systems Hägglunds wartą 109 mln USD umowę na dostarczenie systemów aktywnej ochrony Iron Fist do CV90.

Elbit Systems Ltd. ogłosił 11 września 20223 r. w Hajfie w Izraelu podpisanie wartej 109 mln USD umowy na dostarczenie systemów aktywnej ochrony Iron Fist na zmówienie firmy BAE Systems Hägglunds (BSH), przeznaczonych do BWP CV90 produkowanych przez BSH. Dostawy będą przeznaczone dla klienta w Europie, a umowa ma być realizowana przez ponad trzy lata.

System aktywnej ochrony Iron Fist charakteryzuje się niskimi wymaganiami w zakresie rozmiarów, masy i mocy. System ten zapewnia platformom opancerzonym 360-stopniową ochronę, tak w terenie otwartym, jak i zurbanizowanym, przed szeroką gamą zagrożeń – od granatników przeciwpancernych (RPG), po pociski penetrujące energią kinetyczną.

Czujnik Iron Fist łączy w sobie podwójną technologię radaru poszukiwawczo-śledzącego i kamer na podczerwień z algorytmami fuzji danych, umożliwiając szybkie, pewne i precyzyjne wykrywanie, identyfikację oraz śledzenie zagrożeń. System niszczy cele wystrzeliwując ładunek wybuchowy w kierunku nadchodzącego zagrożenia i wywołując eksplozję, w wyniku której powstaje fala uderzeniowa, która niszczy cel lub odrzuca go na bezpieczną odległość od chronionej platformy.

– Ostatnie konflikty pokazały, że bojowe wozy opancerzone i czołgi narażone są na zwiększone zagrożenia na polu walki. Udowodniono, że Iron Fist skutecznie chroni przed szeregiem zagrożeń, w tym przed pociskami wykorzystującymi energię kinetyczną i dronami, neutralizując je z dala od żołnierzy znajdujących się w pojazdach bojowych. - skomentował Yehuda (Udi) Vered, dyrektor generalny Elbit Systems Land.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc