Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Holenderskie NH90NFH wznawiają loty

12 sierpnia Ministerstwo Obrony Holandii poinformowało o podjęciu decyzji o wznowieniu lotów wielozadaniowych śmigłowców pokładowych NH90NFH. Jest to wynik pierwszych ustaleń dotyczących katastrofy z 19 lipca. 

Komisja badająca przebieg tragicznych wydarzeń z lipca określiła, że należy wykluczyć usterkę techniczną. Specjaliści przeanalizowali dane uzyskane z czarnych skrzynek, a także mieli możliwość zapoznania się z relacjami ocalałych członków załogi śmigłowca o rejestracji N-324. Śledczy stwierdzili, że pilot wiropłata tuż przed katastrofą zaczął nagle obniżać lot maszyny.  

Przypomnijmy, 19 lipca wielozadaniowy śmigłowiec pokładowy NH90NFH o numerze N-324 należący do holenderskiego lotnictwa wojskowego rozbił się w czasie lotu patrolowego w rejonie Aruby na Karaibach. Na pokładzie znajdowała się czteroosobowa załoga, obok pilota zginął także operator systemów pokładowych. Pozostali dwaj członkowie przeżyli i ich zeznania są ważnym elementem śledztwa. Dodatkowo ekipy techniczne dotarły do Aruby i mają przeprowadzić operację podniesienia wraku z dna morza. 

Holenderskie siły zbrojne odebrały od konsorcjum NHIndustries 20 wielozadaniowych śmigłowców NH90NFH - dwanaście z nich prezentuje bojową wersję NFH, a pozostała ósemka wielozadaniową TNFH. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Ministerstwo Obrony Holandii
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc