Zaloguj

Grupa PGZ na targach IDEX 2019

Polska Grupa Zbrojeniowa po raz pierwszy uczestniczyła w największych na Bliskim Wschodzie targach przemysłu obronnego IDEX 2019. PGZ zaprezentowała szeroką ofertę produktów i usług skierowaną zarówno do przedstawicieli sił zbrojnych, jak i innych formacji mundurowych.  

Wystawę PGZ odwiedziły delegacje rządowe między innymi ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Nigerii, Bangladeszu i Pakistanu. Odbyło się też wiele spotkań z przedstawicielami przedsiębiorstw z sektora zbrojeniowego, z którymi Grupa prowadzi negocjacje dotyczące zacieśniania współpracy i wspólnego ofertowania na rynki trzecie, zarówno dla państw zrzeszonych w NATO, jak i krajów sojuszniczych.

Wydarzenia tej rangi tworzą doskonałe warunki do rozmów z naszymi partnerami biznesowymi. - Udział
w targach jest niezwykle istotny ze względu na konieczność kontynuacji zapoczątkowanych rozmów
z przedstawicielami Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Aktywnie szukamy miejscowych poddostawców, gdyż wielu zamawiających wymaga, aby część procesu produkcji odbywała się w ich krajach. Nasza oferta broni strzeleckiej, systemów inżynieryjnych, artyleryjskich i radarowych spotkała się z dużym zainteresowaniem
– powiedział członek zarządu PGZ S.A., Radosław Domagalski-Łabędzki.

Oferta Grupy PGZ

Targi IDEX są doskonałym miejscem do prezentacji oferty grupy. Grupa PGZ promuje między innymi sprzęt, który znajduje się już na wyposażeniu Sił Zbrojnych RP - armaty automatyczne, systemy artyleryjskie, systemy radarowe dedykowane dla obrony przeciwlotniczej i amunicję krążącą. Zainteresowanie rozwiązaniami PGZ, oprócz Zjednoczonych Emiratów Arabskich wyrażają również inne kraje z regionu Zatoki Perskiej.

Odwiedzający stoisko PGZ mogli zapoznać się z ofertą systemów radarowych PIT-RADWAR, produktów Wojskowego Centralnego Biura Konstrukcyjno-Technologicznego (WCBKT) czy też rozwiązań inżynieryjnych opracowanych przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Urządzeń Mechanicznych (OBRUM). Prezentowano również broń strzelecką, m.in. rodzinę karabinków GROT 5.56 x 45 mm oraz 7.62 x 39 mm produkowaną w radomskiej Fabryce Broni, moździerze LMP-2017, granatniki RGP-40 oraz broń wyborową z Zakładów Mechanicznych Tarnów. PCO wystawiło innowacyjne systemy optoelektroniczne oraz obserwacyjne, a bydgoskie zakłady Belma oraz Nitro-Chem – szeroką ofertę materiałów wybuchowych.

Międzynarodowe targi IDEX-2019 (International Defence Exhibition) odbyły się w dniach od 17 do 21 lutego 2019 roku w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc