Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Griffin Group dostarczy części do broni strzeleckiej JW Formoza

Wkm M3M Manroy kalibru 12,7 mm. Fot. Łukasz Pacholski

4 listopada Jednostka Wojskowa Formoza poinformowała o podpisaniu umowy z Griffin Group S.A. Defence Sp. K. w sprawie zakupu pakietów części zamiennych przeznaczonych do broni wsparcia używanej przez operatorów jednostki.

Przedmiotem zamówienia były zakupy zestawów części przeznaczonych do ręcznych karabinów maszynowych Minimi kalibru 5,56 mm oraz wielkokalibrowych karabinów M3M Manroy kalibru 12,7 mm. Co ciekawe, tym razem, żadna ze stron nie poinformowała o wartości zamówienia, które były wynikiem przetargu ogłoszonego 8 października. Nie upubliczniono także liczby podmiotów, które zgłosiły się do postępowania. Co jeszcze ciekawsze, zamawiający publicznie ogłosił, co jest objęte zakupem.

W przypadku rkm Minimi mowa o jednym zestawie części, który składa się z 421 części różnego typu (w tym magazynki na 30 i 100 sztuk nabojów, pasy nośne, dwójnogi, lufy). W przypadku M3M Manroy lista obejmuje 77 elementów, w tym m.in. dwie lufy, pięć zamków oraz taką samą liczbę wyciągacza nabojów.

Oba typy broni stanowią standardowe wyposażenie jednostek Komponentu Wojsk Specjalnych. Rkm Minimi służą do bezpośredniego wsparcia w czasie działań bojowych, natomiast M3M (choćby ze względu na kaliber) stanowią przede wszystkim uzbrojenie łodzi półsztywnych bądź pojazdów kołowych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc