Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Future Forces Forum w 2024 roku większe niż kiedykolwiek

Tegoroczne Future Forces Forum odbędzie się w Pradze w dniach 14-18 października 2024 r. Fot. Future Forces Forum

Republika Czeska będzie gospodarzem 15. edycji odbywającego się co dwa lata forum obrony i bezpieczeństwa, wystawy i networkingu w ramach Future Forces Forum (FFF), które odbędzie się w Pradze w dniach 14-18 października 2024 r. Podstawowym celem forum jest wsparcie instytucji państwowych i organizacji w realizacji zobowiązań polityczno-wojskowych, a także rozwoju współpracy w ramach NATO i UE lub z innymi krajami partnerskimi, czy też władzami cywilnymi.

W ramach wydarzeń Future Forces Forum, Praga od lat jest miejscem spotkań międzynarodowej społeczności w dziedzinie obronności i bezpieczeństwa, regularnie goszcząc delegacje z ponad 60 krajów i będąc areną prezentacji najnowszych produktów i usług przez około 300 wystawców. Forum organizowane jest pod patronatem premiera Czech, Ministerstwa Obrony, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz w ścisłej współpracy z siłami zbrojnymi i służbami bezpieczeństwa i porządku publicznego, strukturami NATO, Europejską Agencją Obrony (EDA) i innymi podmiotami.

Fot. Future Forces Forum

Program FFF odpowiada na najnowsze trendy i potrzeby w obszarze obronności i bezpieczeństwa oraz pomaga osiągnąć tak pożądaną interoperacyjność w środowisku operacji wielodomenowych. Co więcej, jest też istotną platformą służącą wspieraniu współpracy krajów partnerskich, organizacji międzynarodowych, organów ścigania i innych służb, sektora prywatnego, sektora badawczo-rozwojowego oraz środowisk akademickich na całym świecie.

W związku z Future Forces Forum w Pradze ponownie odbędą się oficjalne spotkania rrup roboczych NATO, a mianowicie: CBRN Medical Working Group pod egidą NATO Committee of Chiefs of Medical Services (COMEDS), Joint Non-Lethal Weapons Capability Group pod egidą NATO Army Armaments Group (NAAG) oraz  Dismounted Soldier Equipment User Group pod egidą NATO Support & Procurement Agency (NSPA).

Podczas targów Future Forces Exhibition, które odbędą się w dniach 16-18 października, w pięciu halach wystawienniczych zaprezentuje się ponad 300 wystawców.

Fot. Future Forces Forum

W programie FFF 2024 znajdują się różnorodne  konferencje obejmujące m.in. takie tematy jak: Siły Przyszłości – Operacje wielodomenowe, Siły Powietrzne Przyszłości – Szkolenie pilotów, Przyszłość Cybernetyki, Przyszłość C2, Siły Lądowe Przyszłości – Systemy zarządzania polem walki, Wielodomenowe zaawansowane systemy robotyczne, Obronność w przestrzeni kosmicznej, Bezpieczeństwo wewnętrzne, CBRN, Ochrona ludności cywilnej, Przełomowe technologie i innowacje w dziedzinie obronności i inne.

Fot. Future Forces Forum

Udział w FFF i większości paneli eksperckich jest dla przedstawicieli sił zbrojnych i służb bezpłatny. Rejestracja online i szersze informacje na temat wydarzeń Future Forces Forum są dostępne na stronie www.FFF.global.

Patronem medialnym Future Forces Forum jest Zespół Badań i Analiz militarnych oraz miesięcznik "Wojsko i Technika".

Źródło: informacja prasowa FFF

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc