Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Fabryka Broni zwycięzcą rankingu Polskiego Radia „Lubię, bo polskie 2022”

Zdjęcia: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Karabinek automatyczny MSBS GROT C16 FB-A2 kal. 5,56 x 45 mm zaprojektowany i produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. otrzymał nagrodę w tegorocznej edycji rankingu Polskiego Radia "Lubię, bo polskie" w kategorii „Najlepszy produkt eksportowy”.

W piątek, 25 listopada ogłoszono zwycięzców rankingu Polskiego Radia "Lubię, bo polskie 2022". Ranking promuje polskie produkty i usługi oraz wspiera rodzime firmy i edukuje słuchaczy publicznego nadawcy, w jaki sposób kupowanie polskich produktów i korzystanie z usług krajowych przedsiębiorców wpływa na koniunkturę naszej gospodarki.

oznorCOBR

Laureatom tegorocznej edycji "Lubię, bo polskie" wręczono statuetki podczas uroczystej gali, która odbyła się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Podobnie jak w ubiegłych latach, kapituła rankingu wyróżniła firmy, produkty i usługi.

"Najlepszy Polski Produkt Eksportowy" to kategoria dla firm, które mogą pochwalić się produktem eksportowym lub usługą o wyjątkowych walorach bądź wyróżniają się wysokimi wskaźnikami sprzedaży na obcych rynkach. Jest to nagroda dla firm skutecznie i ciekawie promujących polskie produkty lub usługi za granicą.

W tej kategorii zwycięzcą została Fabryka Broni "Łucznik" – Radom Sp. z o.o., wyróżniona za karabinek automatyczny MSBS Grot C16 FB-A2 kal. 5,56 x 45 mm. Nagrodę odebrał prezes zarządu Fabryki Broni w Radomiu dr Wojciech Arndt.

- Jesteśmy dumni, że nasz karabinek MSBS GROT, produkt Fabryki Broni w Radomiu, zdobył uznanie kapituły i otrzymał nagrodę w kategorii „Najlepszy polski produkt eksportowy”. Dziś, gdy za wschodnią granicą trwa konflikt zbrojny, podczas którego używane są nasze karabinki jest to dla nas szczególnie ważne wyróżnienie. Karabinki MSBS GROT promują dziś na świecie polską myśl technologiczną i pokazują potencjał naszego przemysłu obronnego – mówił dr Wojciech Arndt, prezes zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

Land Rover Jura lipiec 2021 klient:Just

Karabinki z rodziny MSBS stanowią elementy uzbrojenia Programu Operacyjnego MON „Zaawansowane Indywidualne Systemy Walki – TYTAN”. Broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Ta wyjątkowa konstrukcja pozwala na szybką zmianę kluczowych modułów, takich jak moduł lufy ze zintegrowaną komorą gazową, mechanizm spustowy, moduł granatnik i kolba. Dzięki temu można szybko dostosować broń dla konkretnego odbiorcy i indywidualnych potrzeb. Wszystkie te cechy można osiągnąć zarówno w układzie klasycznym, jak i bezkolbowym. Pierwsze egzemplarze MSBS „GROT” weszły w skład uzbrojenia Wojska Polskiego w 2017 roku.

Źródło: Fabryka Broni „Łucznik” – Radom Sp. z o.o. 

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc