Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

DRAGON-24: Przeprawa przez Wisłę pod osłoną Terytorialsów

Terytorialsi z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach ćwiczenia Dragon-24, zabezpieczali przemieszczanie się kolumny żołnierzy państw NATO. Dbali też o bezpieczeństwo przeprawy promowej na Wiśle w Korzeniewie prowadząc obserwację terenu przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych Fly Eye..

Terytorialsi z 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w ramach ćwiczenia Dragon-24, zabezpieczali przemieszczanie się kolumny żołnierzy państw NATO. Dbali też o bezpieczeństwo przeprawy promowej na Wiśle w Korzeniewie prowadząc obserwację terenu przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych „Fly Eye”.

Szeroki wachlarz zadań

W dniach 3-5 marca 2024 roku, Terytorialsi z Malborka wspierali wojska operacyjne w zapewnieniu bezpiecznego przejazdu i przeprawy przez Wisłę dla żołnierzy polskich oraz z państw sojuszniczych NATO. W tym samym czasie prowadzili obserwację tego terenu przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych „Fly Eye”. Przeprawę, na wysokości miejscowości Korzeniewo-Opalenie, wcześniej wybudowali saperzy. To jeden z elementów największego od czasu wstąpienia Polski do NATO ćwiczenia Dragon-24.

Fot. DWOT

Wspólnie w działaniu

Tego typu zgrywanie się poszczególnych rodzajów sił zbrojnych jak: Wojska Lądowe, Wojska Obrony Terytorialnej, Siły Powietrzne, czy armii poszczególnych krajów NATO, są nieodzownym etapem doskonalenia umiejętności wspólnego działania. Ćwiczenia Dragon-24 zostały przygotowane w taki sposób aby żołnierze mogli doskonalić swoje rzemiosło w warunkach maksymalnie zbliżonych do realnego działania.

Fot. DWOT

Doskonalenie drogą do perfekcji

Wojska Obrony Terytorialnej to jedyny rodzaj sił zbrojnych, który pozwala połączyć służbę wojskową ze swoją pracą zawodową czy życiem prywatnym. Doskonale zagospodarowują potencjał tych osób, które nie chcą wiązać swojej przyszłości zawodowej z Wojskiem Polskim ale jednocześnie chcą nauczyć się od profesjonalistów w jaki sposób skutecznie bronić swojej Ojczyzny. Tego typu ćwiczenia jak Dragon-24 to dla Terytorialsów doskonały sprawdzian nabytych umiejętności.

Źródło: 7 Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc