Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Dobra passa dla Jelcza

29 maja Inspektorat Uzbrojenia poinformował o podpisaniu dwóch umów z firmą Jelcz Sp. z o.o. w sprawie dostaw kolejnych partii ciężarówek wojskowych różnych typów, które zasilą potencjał Wojska Polskiego.

W ramach pierwszej z wymienionych umów zamówiono 14 sztuk ciężarówek dużej ładowności i powiększonej mobilności Jelcz S662D.43, które będą kosztować zamawiającego 13,5 mln złotych brutto. Dodatkowo kontrakt zawiera opcję na 100 kolejnych pojazdów, które mogą zwiększyć wartość zamówienia o 98 mln złotych brutto. Negocjacje pomiędzy stronami rozpoczęły się 27 lutego bieżącego roku, wszystkie zostaną zamówione w standardowej zabudowie skrzyniowej.

W ramach drugiej z umów podpisano kontrakt na zakup 14 zestawów do transportu czołgów i ciężkiego sprzętu gąsienicowego. Mają zostać dostarczone w latach 2020-22 i będą kosztować 72,3 mln złotych brutto. Kontrakt zawiera także opcję na dziewięć kolejnych zestawów, a także trzy ciągniki bez naczep. W przypadku pełnego wykorzystania, zwiększy to wartość umowy o 54,2 mln złotych.

Tylko w maju są to kolejne kontrakty na ciężarówki marki Jelcz. 17 maja zamówiono 73 pojazdy przeznaczone dla systemu obrony przeciwlotniczej Wisła, a 23 maja Inspektorat Uzbrojenia zamówił w firmie Cargotec Poland Sp. z o.o. partię żurawi dużego udźwigu na samochodach ciężarowych – standardowo są to Jelcze.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Dobra passa dla Jelcza”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc