Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Celtech dostarczy sprzęt do transportu i dystrybucji wody

11 czerwca 4. Regionalna Baza Logistyczna z Wrocławia poinformowała o rozstrzygnięciu i podpisaniu dwóch umów z firmą Celtech Sp. z o.o. w sprawie zakupu i dostaw sprzętu przeznaczonego do transportu i dystrybucji wody dla SIł Zbrojnych RP. 

W ramach pierwszego z postępowań przetargowych o charakterze otwartym zamawiający poszukiwał dostawcy kolejnej partii cystern typu CW-10. Przetarg został ogłoszony w marcu, ostatecznie jedyną firmą, która złożyła ofertę był właśnie Celtech Sp. z o.o. - umowa o wartości 37,2 mln złotych bez VAT została podpisana 21 maja bieżącego roku. Na jej mocy firma z Poznania dostarczy dziewiętnaście CW-10, a dodatkowo istnieje możliwość jej rozszerzenia – obejmuje bowiem opcję na dziewięć kolejnych.  

Cysterna do przewozu i dystrybucji wody CW-10 jest zbudowana na podwoziu ciężarówki Jelcz P662D.43. Posiada możliwość pracy w zakresie od -30°C do +50°C. Zbiornik wody ma objętość 8,1 metrów sześciennych. Celtech Sp. z o.o. od kilku lat sukcesywnie dostarcza pojazdy tego typu. 

W ramach drugiego zamówienia, 4. Regionalna Baza Logistyczna poszukiwała dostawcy cystern wody w kontenerze CW-15. Także w tym przypadku przetarg o charakterze otwartym zakończył się wyborem jedynego oferenta – Celtech Sp. z o.o.. Umowa, o wartości 1,4 mln złotych bez VAT, została podpisana 28 maja. Kontrakt obejmuje pięć sztuk CW-15 z opcją na dwa kolejne.  

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc