Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Boeing zainwestował w symulator na Politechnice Warszawskiej

W uroczystości otwarcia nowej pracowni na Politechnice Warszawskiej uczestniczył ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Mark Brzezinski. Fot. Maciej Stępnik, Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

Na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, 16 kwietnia, miało miejsce otwarcie nowej pracowni, w której znalazł się symulator Boeinga 737 w wersji MAX. Współfinansowany przez Boeinga symulator jest pierwszym takim urządzeniem na polskiej uczelni cywilnej.

Zaawansowane narzędzie szkoleniowe będzie wspierać studentów w nauce zagadnień związanych z symulacją lotu, systemami awioniki w kokpicie oraz badaniu udziału czynnika ludzkiego w lotnictwie. Pełnowymiarowa replika kokpitu wyposażona jest w dwa fotele dla pilotów, instrumenty pilotażowe, wyświetlacze i panele obsługi systemów pokładowych. Ponadto, symulator posiada oprogramowanie realistycznie modelujące dynamikę lotu, dzięki czemu studenci mogą poznawać różne czynniki, które wpływają na wydajność samolotu i zachowanie jego systemów. Symulator w swojej bazie danych zawiera też niemal wszystkie lotniska z całego świata. Wszystkie te elementy zapewniają immersyjne i interaktywne doświadczenie szkoleniowe.

Fot. Maciej Stępnik, Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

- Dzięki nowej pracowni, studenci mają szansę na kompleksowe zrozumienie technologii i technik związanych z budową i obsługą symulatorów lotu. – wyjaśnia dr inż. Maciej Zasuwa, kierownik Laboratorium Symulatorów na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. - To cenna wiedza w ich karierze, pomagająca opracować zaawansowane narzędzia symulacyjne, które mogą mieć szereg zastosowań, np. w procesie szkolenia pilotów, testowania i rozwijania samolotów oraz badań nad nowymi systemami i technologiami.

Symulator będzie wykorzystywany głównie przez przyszłych inżynierów lotnictwa do nauki funkcjonowania systemów lotniczych i budowy narzędzi symulacyjnych. Koszt tej inwestycji wyniósł 450 tys. zł i został sfinansowany przez oba podmioty.

Fot. Maciej Stępnik, Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

- Cieszymy się, że wielu z absolwentów i absolwentek polskich uczelni rozpoczyna i rozwija swoją karierę zawodową właśnie z Boeingiem. Naszym celem jest pomaganie studentom i studentkom w zdobywaniu kompetencji, które będą kluczowe dla dalszego rozwoju przemysłu lotniczego i kosmicznego. Ten wysokiej klasy symulator oferuje im możliwość praktycznego szkolenia z wykorzystaniem najnowszych technologii. - powiedziała Honorata Hencel, Dyrektor Zarządzająca Boeinga w Polsce i Ukrainie.

Budowa symulatora jest konsekwencją wieloletniego partnerstwa Boeinga z Politechniką Warszawską. Globalna organizacja inżynierska firmy (Boeing Global Engineering), niedawno dodała uczelnię do prestiżowej listy 29 strategicznych partnerów uniwersyteckich spoza Stanów Zjednoczonych.

Fot. Maciej Stępnik, Biuro Komunikacji i Promocji Politechniki Warszawskiej

Boeing współpracuje z uczelniami w Polsce, angażując się w rozwijanie talentów, oraz promowanie edukacji zgodnej z potrzebami branży. W ramach tych partnerstw Boeing funduje granty, oraz organizuje staże dla studentów, które dają im możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w biurach firmy w Gdańsku, Rzeszowie i Warszawie. Dzięki temu polscy studenci mają szanse na znalezienie pracy w firmie, oraz rozwijanie swoich karier w sektorze lotniczym zarówno w kraju, jak i za granicą. Do tej pory firma realizowała projekty z uczelniami w miastach takich jak Warszawa, Gdańsk, Gdynia, Rzeszów czy Łódź.

***

Boeing, światowy lider branży lotniczej, jest obecny w Polsce od ponad 30 lat. Pracownicy w biurach w Warszawie, Gdańsku i Rzeszowie wspierają misję, którą jest rozwój, produkcja oraz serwis samolotów komercyjnych, produktów obronnych oraz systemów kosmicznych dla klientów z całego świata. Boeing jest głównym partnerem polskiego przemysłu i utrzymuje silne relacje z lokalnymi partnerami, liniami lotniczymi oraz dostawcami, jak również z polskim rządem i społeczeństwem.

Źródło: informacja prasowa Boeing

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc