Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

BAE Systems składa ofertę US Army w programie Mobile Protected Firepower

BAE Systems złożył swoją propozycję zbudowania nowego wozu w ramach programu Mobile Protected Firepower, prowadzonego przez US Army. Platforma ma być wykorzystywana przez Brygadowe Grupy Bojowe Piechoty (Infantry Brigade Combat Team – IBCT).

MPF to nowy program pozyskania wozów bojowych dla wojsk lądowych USA, którego celem jest wprowadzenie na wyposażenie opancerzonej platformy przeznaczonej do precyzyjnego rażenia celów z wykorzystaniem ogromnej siły ognia, w połączeniu z możliwością szybkiego przemieszczania się w różnych warunkach terenowych.

Nasz MPF stanowi rezultat ponad 3 dekad prac badawczo-rozwojowych, których celem było zbudowanie mobilnej, oferującej możliwość szybkiego wysłania na teatr działań lekkiej platformy bojowej. Jej przeznaczenie to wsparcie lekkich jednostek piechoty, powiedział Jim Miller, dyrektor rozwoju biznesu działu Combat Vehicles w firmie BAE Systems. Nasza oferta integruje najnowocześniejsze technologie w ramach całkowicie nowej platformy, opartej o lata rozwoju, prób i wnioski wyciągnięte z doświadczeń zebranych w obszarze wozów bojowych.

BAE Systems skorzystało z wcześniejszych inwestycji wojska i doświadczeń zebranych w związku z czołgiem M8 Armored Gun System, a także innych programów realizowanych w przeszłości. Tak powstał w pełni zintegrowany system MPF. Poprzez wdrożenie nowych technologii BAE Systems opracowało rozwiązanie niskiego ryzyka o dojrzałej konstrukcji, a jednocześnie innowacyjne. Jest to bardzo wytrzymały, skuteczny, mobilny i łatwy w transporcie system, idealny dla jednostek IBCT.

Nasze rozwiązanie opiera się na wymaganiach IBCT i uwzględnia ewoluujące zagrożenia, którym jednostki te muszą sprostać, powiedział Miller. Tak jak każdy sprzęt IBCT, wóz ten jest łatwy w transporcie, utrzymaniu w linii i obsłudze, wraz z pozostałym wyposażeniem tych jednostek. Żołnierze piechoty walczą w terenie, na obszarach zurbanizowanych czy w miejscach oddalonych od głównych baz. Mniejszy pojazd, który nadal zapewnia wysoki stopień ochrony i przewagę w walce, jest więc kluczowym elementem wyposażenia. Wszystko to wzięliśmy pod uwagę w naszej ofercie MPF.

BAE Systems rozwinęło już i zbudowało pojazd, który obecnie jest na etapie prób wewnętrznych. Spółka przekaże platformę do US Army w dniu 2 kwietnia, w celu przeprowadzenia dodatkowych testów państwowych w ramach oceny oferty przetargowej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc