Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

BAE Systems opracuje nowe czujniki podczerwieni do pocisków systemu THAAD

BAE Systems opracuje nowe czujniki podczerwieni do głowicy samonaprowadzania pocisków rakietowych systemu THAAD. Na zdjęciu testy głowicy pocisku THAAD w tunelu aerodynamicznym. Fot. US Air Force/John Lafferty.

16 sierpnia koncern BAE Systems poinformował, że korporacja Lockheed Martin zleciła mu opracowanie i wyprodukowanie czujników podczerwieni nowej generacji do głowic samonaprowadzania pocisków przeciwrakietowych systemu THAAD.

Pociski systemu THAAD (Terminal Hith Altitude Area Defense) miałyby zostać wyposażone w nowy układ naprowadzania na podczerwień. BAE Systems ma podczas prac wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte podczas prac nad amunicją precyzyjnego rażenia, systemami walki radioelektronicznej i elektroniką specjalną. Prace zrealizowane zostaną w zakładach w Endicott w stanie Nowy Jork, w Huntsville w stanie Alabama i Nashua w stanie New Hampshire. Dzięki nowym czujnikom pociski THAAD będą mogły skuteczniej przechwytywać pociski balistyczne przeciwnika.

Gregory Procopio, dyrektor działu Rozwiązań Czujników i Precyzyjnego Naprowadzania w BAE Systems, powiedział, że „THAAD to bardzo skuteczny system do zwalczania zagrożeń związanych z szybkimi rakietami, a my zwiększamy jego możliwości”. Dodał, że firma „przewiduje możliwości przyszłych pocisków balistycznych i projektuje systemy elektroniczne przystosowane do łatwej modyfikacji, aby przeciwdziałać tym zagrożeniom”.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc