Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

AUSA 2021. Propozycja GDLS w programie OMFV

Podczas wystawy AUSA Annual Meeting & Exhibition GDLS zaprezentował m.in. nową architekturę systemów elektronicznych Katalyst NGEA, zastosowaną na prototypowym bwp Griffin. Fot. GDLS

11 października, podczas wystawy AUSA Annual Meeting & Exhibition w Waszyngtonie,  koncern General Dynamics Land Systems zaprezentował Katalyst NGEA. Jest to oferta firmy w programie następcy bojowego wozu piechoty M2 Bradley, OMFV (Optionally Manned Fighting Vehicle, patrz WiT 1/2020).

Katalyst NGEA (Next Generation Electronic Architecture, pol. architektura elektroniczna następnej generacji) to nowa, modułowa architektura systemów elektronicznych do wozów bojowych. Modułowa architektura Katalyst NGEA ma umożliwiać w przyszłości łatwą wymianę poszczególnych elementów, w tym w ramach dostosowania konfiguracji do wymagań użytkownika czy do danego teatru działań. W obecnej konfiguracji składa się ona z: systemu wspierającego załogę wozu bojowego w planowaniu trasy przejazdu, z systemu wspierającego załogę w walce (automatyczne wykrywanie, identyfikacja obiektów, sugerowanie kolejności zwalczania potencjalnych celów) i z systemu obserwacji dookólnej, zwiększającego świadomość sytuacyjną załogi. Katalyst NGEA umożliwia również przetwarzanie i łączenie danych z różnych czujników, zarządzanie energią itd. Katalyst NGEA zaprezentowany został na AUSA 2021 na bojowym wozie piechoty Griffin, oferowanym w ramach programu OMFV. Jego bryła kadłuba różni się nieco w stosunku do wcześniej prezentowanych egzemplarzy, co może być przyczyną zmian w konfiguracji modułów opancerzenia dodatkowego. Na pojeździe nie zastosowano np. kamuflażu mobilnego.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc