Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Argentyńczycy ogłaszają stratę ARA San Juan

23 listopada rząd Argentyny poinformował, że załoga okrętu podwodnego ARA San Juan, który zaginął w zeszłą środę nie żyje. Powyższa informacja to wynik analiz danych z podwodnych nadajników umieszczonych na dnie Oceanu Atlantyckiego.

Powyższa deklaracja to wynik zaobserwowania śladów eksplozji w pobliżu miejsca pobytu jednostki przed zaginięciem oraz wkrótce po ostatnim kontakcie radiowym. Wówczas załoga zgłaszała problem techniczny związany z bateriami akumulatorów. Na pokładzie znajdowało się 44 członków załogi.

Deklaracja władz argentyńskich oznacza, że międzynarodowa operacja poszukiwawczo-ratownicza może obecnie przeistoczyć się w operację poszukiwania wraku w celu ustalenia przyczyn tragedii. Obecnie w stronę Argentyny kierowane są ekipy z Rosji, które mają dołączyć do wielonarodowych sił poszukujących jednostki – być może część z nich zostanie wycofanych ze względu na zmianę charakteru operacji, mowa tu przede wszystkim o lotnictwie.

Okręt podwodny ARA San Juan należał do typu TR1700 i został zbudowany w Republice Federalnej Niemiec w pierwszej połowie lat 80. XX wieku. Wypadek jednostki to najtragiczniejszy incydent wśród okrętów podwodnych do 2013 roku, kiedy doszło do wybuchu i utraty hinduskiego INS Sindhurakshak. Zginęło wówczas 18 członków załogi.

(ŁP) Foto: Ministerstwo Obrony Argentyny
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Argentyńczycy ogłaszają stratę ARA San Juan”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc