Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Apache made in India

19 czerwca w Hyderabad w Indiach odbyła się uroczystość rozpoczęcia budowy zakładów konsorcjum Tata Advanced Systems oraz Boeinga. Celem przedsięwzięcia będzie przeniesienie produkcji kadłubów śmigłowców szturmowych rodziny AH-64 Apache do Indii.

Według deklaracji amerykańskiego potentata zakłady w Hyderabad będą wyłącznym producentem kadłubów – porozumienie o budowie zostało zawarte w czasie salonu lotniczego w Dubaju w 2015 roku i było powiązane z negocjacjami dotyczącymi sprzedaży AH-64E Guardian siłom zbrojnym Indii. Ostatecznie Hindusi zamówili, dotychczas, 22 egzemplarze, jednak obecnie toczą się już negocjacje o zwiększeniu powyższej liczby.
Produkcja komponentów do śmigłowców rodziny AH-64 Apache poza granicami Stanów Zjednoczonych nie jest niczym nowym – już wcześniej w produkcji uczestniczy m.in. Korea Aerospace Industries, który dostarcza części do wiropłatów. Praktycznie w zakładach koncernu Boeing w Mesa w Arizonie odbywa się ostateczny montaż elementów. Przykład Indii może być jednak okazją dla Polski, która poszukuje także śmigłowców szturmowych – jak wiadomo Boeing zawarł już z PGZ porozumienie o współpracy w tym programie.

Teldat
Teldat

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc