Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Airbus z umową serwisową

24 stycznia Airbus Defence poinformował o podpisaniu umowy z Wydziałem Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej w sprawie realizacji prac serwisowych samolotów transportowych C-295 oraz szkolno-treningowych PZL-130 Orlik eksploatowanych w Siłach Powietrznych.

Umowa obejmuje okres do końca 2022 roku i będzie dotyczyć wszystkich samolotów obu typów eksploatowanych przez lotnictwo – szesnastu C-295 oraz 28 PZL-130 Orlik TC-II. Prace będą realizowane w Centrum Serwisowym mieszczącym się w Warszawie. Negocjacje w sprawie zawarcia umowy rozpoczęły się na początku grudnia zeszłego roku. Zastosowanie bezprzetargowej procedury wynika z faktu, że zakłady Airbus Poland S.A., będące krajowym oddziałem koncernu Airbus, posiada na wyłączność prawa do dokumentacji technicznej oraz obsługowej samolotów PZL-130 Orlik, a także na prace obsługowo-naprawcze na samolotach C-295M.

Warszawskie Centrum Serwisowe realizuje obsługi także samolotów C-295M eksploatowanych przez inne państwa, m.in. Kazachstanu czy Republiki Czeskiej. Obecnie w Warszawie prowadzone są także prace związane z realizacją umowy na modernizację dwunastu samolotów PZL-130 Orlik do standardu TC-II.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc