Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Agregaty prądotwórcze dla wojska i innych służb

Agregaty prądotwórcze zapewniają dostęp do prądu nie tylko w domach i obiektach firmowych, lecz także w wojsku. Mogą być wykorzystywane w budynkach, w przypadku awarii sieci energetycznej, a także na świeżym powietrzu, tam, gdzie nie ma dostępu do gniazdek. Co warto wiedzieć o agregatach dla wojska i służb?

Agregaty prądotwórcze dla wojska

Agregat prądotwórczy to ważne urządzenie w wojsku. Zapewnia bowiem stały dostęp do prądu, który jest niezbędny do zasilania różnego rodzaju sprzętu. Pozwala nie tylko na zachowanie nieprzerwanego działania takich urządzeń, lecz także chroni je przed automatycznym wyłączeniem podczas awarii, a co za tym idzie – utratą danych.

Agregaty prądotwórcze są wykorzystywane w takich miejscach, jak:

  • bazy wojskowe – agregaty prądotwórcze są używane do zasilania baz wojskowych, zapewniając energię dla obiektów administracyjnych, magazynów broni, systemów komunikacyjnych i innych urządzeń, które muszą działać bez dłuższych przerw,
  • bazy polowe – w trakcie operacji wojskowych w terenie agregaty prądotwórcze mogą dostarczać energię dla systemów łączności, oświetlenia, klimatyzacji i innych potrzebnych urządzeń. Urządzenia tego typu często można podłączyć do pojazdów, co nie wymaga dostępu do sieci energetycznej, by wygenerować prąd,
  • jednostki medyczne – w terenie wojennym jednostki medyczne muszą mieć dostęp do stałego źródła energii niezbędnej do zasilania sprzętu medycznego, takiego jak respiratory, aparaty rentgenowskie i urządzenia diagnostyczne.

Agregaty prądotwórcze są wykorzystywane również do typowych celów, jak zasilanie oświetlenia i komputerów w budynkach wojskowych. Pozwalają na zachowanie płynności działania i uniknięcie utraty danych w obiektach biurowych. W wojsku korzysta się z różnych modeli agregatów – w zależności od tego, do czego mają zostać użyte. Służby stosują zarówno standardowe modele stacjonarne montowane w budynkach, jak i sprzęt mobilny, z zabezpieczeniami przed wilgocią, zapyleniem czy chłodnym powietrzem.

Agregaty prądotwórcze dla służb ratowniczych

Agregaty prądotwórcze znajdują zastosowanie również w służbach ratowniczych. Pozwalają na zasilanie niezbędnych urządzeń w nawet najtrudniejszych warunkach. Z takich urządzeń korzysta się zarówno w budynkach, jak i w trakcie akcji w terenie.

Z agregatów prądotwórczych korzystają takie służby jak:

  • straż pożarna – agregaty prądotwórcze są wykorzystywane przez strażaków do zasilania sprzętu ratowniczego, oświetlenia awaryjnego i pomp wodnych używanych podczas akcji ratunkowych i pożarów,
  • służby medyczne – korzystają z agregatów prądotwórczych do zasilania tymczasowych szpitali polowych i sprzętu medycznego w trakcie różnego rodzaju akcji ratunkowych. Agregaty pojawiają się m.in. w miejscach, w których prowadzi się pomoc w związku z katastrofami naturalnymi, a dostęp do zasilania z sieci jest utrudniony,
  • służby publiczne – agregaty pojawiają się m.in. w centrach operacyjnych, do których trafiają zgłoszenia. W razie awarii sieci energetycznej lub katastrofy naturalnej zapewniają dostęp do prądu, a więc także możliwość wysyłania jednostek do poszkodowanych. To właśnie z centrów dyspozytorskich wydaje się decyzje o skierowaniu ratowników medycznych, strażaków czy policjantów we wskazane miejsce.

Agregaty prądotwórcze są również używane przez organizacje humanitarne w trakcie misji na obszarach dotkniętych katastrofami naturalnymi lub konfliktami. Wszędzie tam, gdzie dostęp do energii elektrycznej jest ograniczony lub niedostępny. Umożliwiają one dostarczanie pomocy humanitarnej i działalność ratunkową.

Jakie agregaty prądotwórcze są wykorzystywane przez służby?

Służby korzystają z agregatów o dużej mocy, która pozwala na bezproblemowe zasilanie wszystkich urządzeń wykorzystywanych w terenie lub budynku. Co więcej, taki sprzęt musi być także odporny na działanie czynników zewnętrznych. Agregaty kierowane do wojska i służb umieszcza się w wytrzymałych obudowach. Są one odporne na zapylenie, kontakt z błotem i ziemią oraz wilgoć. Z powodzeniem sprawdzają się nie tylko w budynkach, lecz także poza nimi – w trakcie akcji ratunkowych. Takie urządzenia można znaleźć w sklepie AKMEL.

Agregaty dla wojska i służb często powstają na indywidualne zamówienie. Takie rozwiązanie pozwala na dostosowanie urządzenia do warunków, w których będzie ono wykorzystywane. Mowa tu przede wszystkim o wyjątkowo chłodnym lub gorącym klimacie czy miejscach, w których konieczne jest ograniczenie hałasu.

Agregaty do zadań specjalnych często wyposaża się również w dodatkowe wentylatory i filtry pyłowe, które chronią sprzęt przed zanieczyszczeniami z powietrza. Kontenery mają natomiast wewnętrzne, automatyczne systemy gaszenia. Zwykle urządzenia tego typu wyposaża się też w systemy GPS i LAN. Pozwalają one na szybkie namierzenie sprzętu w razie jego zagubienia w trakcie akcji.

Artykuł sponsorowany

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc