Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Żmija rozstrzygnięta

26 lipca Inspektorat Uzbrojenia rozstrzygnął postępowanie przetargowe w sprawie zakupu pojazdów dalekiego rozpoznania Żmija – wykonawcą programu będzie konsorcjum składające się z Polskiego Holdingu Obronnego Sp. z o.o. oraz Concept Sp. z o.o..

Powyższy oferent był jedynym, który złożył ofertę ostateczną w powyższym postępowaniu – ma ona wartość 90,7 mln złotych brutto. Uzyskała ona 100% punktów możliwych do zdobycia. Przetarg został ogłoszony w marcu 2015 roku, dotyczył dostawy 118 pojazdów Żmija. Ostatecznie do powyższego postępowania zgłosiło się ośmiu chętnych, spośród których trzech spełniało wymagania zamawiającego. Obok zwycięskiego konsorcjum były to: PGZ S.A. z WZM S.A. z Poznania, JLR Warszawa Sp. z o.o. z AMZ Kutno Sp. z o.o. – oba nie złożyły ofert ostatecznych.

Żmija ma charakteryzować się układem napędowym 4x4, masą własną poniżej 1700 kg, dopuszczalną masą całkowitą 2600 kg, zapewniać przewóz trzyosobowej załogi wraz z uzbrojeniem i ładunkiem. Być przystosowanym do transportu lotniczego (w ładowni C-130E Hercules oraz na zawieszeniu zewnętrznym śmigłowca).

(ŁP) Foto: Concept Sp. z o.o.
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Żmija rozstrzygnięta”

  1. Może coś o doświadczeniu w konstruowaniu, organizacji produkcji tego Holdingu i sp.z o.o.! 90 mln. to suma na badania prototypów. Jakie koszty końcowe produktu za sztukę?! (pytań jest znacznie więcej)

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc