Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A. otrzymały kolejne zamówienia na dostawę trotylu do USA

Fot. „Nitro-Chem” S.A.

Zakłady Chemiczne „Nitro-Chem” S.A., największy w Europie i jeden z największych na świecie producentów trotylu, otrzymał kolejne zamówienia z firmy Paramount Enterprises International (PEI), międzynarodowego przedsiębiorstwa specjalizującego się w transporcie morskim, lądowym i lotniczym materiałów wybuchowych. Polski trotyl zostanie przeznaczony na potrzeby realizacji zamówień w ramach amerykańskich rządowych programów uzbrojenia na rok 2025.

Podczas wydarzenia, którego gospodarzem była firma Paramount Enterprises International (PEI), Prezes Zarządu Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A. Dominik Sawicki oraz Dyrektor Generalny PEI John Coney podpisali oficjalnie nowe zamówienia dla spółki na dostawy trotylu dla rządu amerykańskiego. To kolejne zamówienie złożone w ostatnich latach w bydgoskiej spółce przez klientów ze Stanów Zjednoczonych. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele Ambasady USA w Polsce, Amerykańskich Sił Zbrojnych oraz dostawcy uzbrojenia ze Stanów Zjednoczonych. Nie zabrakło też przedstawicieli Polskiej Grupy Zbrojeniowej, Mesko S.A., Departamentu Projektów Strategicznych MAP oraz spółki Pol-mare. „Nitro-Chem” S.A. odegrał w tym wydarzeniu kluczową rolę jako partner amerykańskiego przemysłu obronnego, będąc przedsiębiorstwem, które od ponad 20 lat z powodzeniem i z sukcesami współpracuje w zakresie bezpieczeństwa militarnego.

Fot. „Nitro-Chem” S.A.

- „Nitro-Chem” S.A. jest kluczowym partnerem PEI, a co za tym idzie również i rządu USA jeśli chodzi o zapewnienie najwyższej jakości trotylu przeznaczonego do realizacji amerykańskich rządowych programów uzbrojenia. Przez wiele lat polski trotyl był jedynym certyfikowanym materiałem wybuchowym używanym w programach Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej, Wojsk Lądowych oraz Jednostek Sił Specjalnych Stanów Zjednoczonych. Dzięki utrzymywaniu wymiernej współpracy pomiędzy „Nitro-Chem” S.A. i PEI, posiadamy dobrą pozycję, aby wspierać najważniejsze programy rządowe USA w zakresie dostaw TNT przez następne 5-7 lat - mówił John Coney, Dyrektor Generalny firmy Paramount Enterprises International Inc.

Fot. „Nitro-Chem” S.A.

W nadchodzących latach Siły Zbrojne Stanów Zjednoczonych zamierzają przyspieszyć produkcję i zwiększyć moce produkcyjne w zakresie amunicji artyleryjskiej kal. 155 mm i innych rodzajów amunicji. - Współpraca pomiędzy „Nitro-Chem” S.A. i PEI ma zasadnicze znaczenie dla sprostania obecnemu i przewidywanemu w przyszłości popytowi Sił Zbrojnych USA i naszych stowarzyszonych partnerów na amunicję artyleryjską – dodał Peter Burke – Zastępca Kierownika Projektu w Combat Ammunition Systems (CAS) w Siłach Zbrojnych USA.

- Strategiczna współpraca w zakresie realizacji zamówień trotylu na rynek amerykański pomiędzy „Nitro-Chem” S.A. i PEI trwa już wiele lat. Jest to możliwe dzięki spełnianiu wymaganych wysokich standardów produkcji według norm światowych, terminowości produkcji i ścisłemu przestrzeganiu międzynarodowych zasad i przepisów. Jestem przekonany, że współpraca w kolejnych latach będzie dalej owocna dla obu stron. Dziękuję naszemu amerykańskiemu partnerowi za pokładane w nas zaufanie, jakim nas obdarzył po raz kolejny  – dodał Dominik Sawicki, Prezes Zakładów Chemicznych „Nitro-Chem” S.A.

Fot. „Nitro-Chem” S.A.

PEI to międzynarodowa firma logistyczna odpowiedzialna za terminowe i niezawodne dostarczenie materiałów wybuchowych dla amerykańskiego przemysłu obronnego. Również polska spółka Pol Mare jest uczestnikiem procesu koordynowania wszelkich aspektów związanych z transportem w Europie.

Rozwiązania w zakresie łańcucha dostaw wypracowane wspólnie z „Nitro-Chem” S.A. zapewniają stabilność dostaw ładunków strategicznych będących przedmiotem obrotu w sektorze wojskowym a jednocześnie pozwalają spółce „Nitro-Chem” S.A. utrzymać maksymalne zdolności produkcyjne.

Źródło: informacja prasowa „Nitro-Chem” S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc