Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Jeden oferent w przetargu na koparki na podwoziu samochodowym

Fot. Huta Stalowa Wola S.A./Oddział Zamiejscowy w Dęblinie

25 kwietnia 3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o otwarciu ofert w postępowaniu przetargowym dotyczącym zakupu na potrzeby Wojska Polskiego koparek na podwoziu samochodowym.

Ostatecznie zamawiający otrzymał jedynie jedną ofertę, którą złożyła firma SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o.. Całkowita wartość oferty opiewa na 189,1 mln PLN. Jak wskazuje zamawiający, projekt ma objąć dostawy 36 koparek – 1 w 2024 roku, 10 w 2025, 11 w 2026 i 14 w 2027 roku. Sprzęt ma trafić do jednostek saperskich i inżynieryjnych rozlokowanych na terenie kraju oraz (jeden egzemplarz) do Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu.

Obecnie w strukturach jednostek inżynieryjnych Wojska Polskiego są eksploatowane koparki K-407C, których poszczególne partie przechodzą sukcesywne naprawy główne (wraz z modyfikacją polegającą na wymianie podwozia). Platformą dla nich są ciężarówki Star 266. Prace przy nich prowadził w ostatnich latach zamiejscowy oddział Huty Stalowa Wola S.A. w Dęblinie (do grudnia 2021 roku Wojskowe Zakłady Inżynieryjne S.A.).

SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o., od lat, specjalizuje się w projektowaniu oraz dostawach pojazdów eksploatowanych przez służby ratownicze oraz siły zbrojne. W ciągu lat trafiły one do ponad 30 państw świata. Do ich budowy wykorzystywane są podwozia różnych producentów.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 comments on “Jeden oferent w przetargu na koparki na podwoziu samochodowym”

  1. osobe ktora wymyśliła tem przetarg powinno się od razu wydalić z wojska bo jej działanie świadczy o totalnym braku rozsądku. ponad 5 milionów za coś co nie będzie działać jak koparka i do tego bedzie potrzebowalo 2 osob. takie coś w warunkach pola walki bedzie mialo za zadanie zabic przeciwnika śmiechem.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc