Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Amunicja dla amerykańskich artylerzystów

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz American Ordnance LLC podpisali kolejną umowę w sprawie elaboracji i dostaw pocisków M795. Najprawdopodobniej partnerem w tej umowie będą Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A.. Fot. USMC

30 lipca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych poinformował o podpisaniu umowy z firmą American Ordnance LLC w sprawie kontynuacji usługi elaboracji i dostaw pocisków artyleryjskich M795 przeznaczonych dla systemów kalibru 155 mm. 

Komunikat Departamentu Obrony nie wskazuje miejsc realizacji umowy, co w ostatnich przypadkach jest już standardem (jeśli chodzi o zamówienia kierowane do firmy American Ordnance LLC). Wiadomo, że umowa ma wartość 59,2 mln USD i w momencie podpisania uruchomiono pełne finansowanie. Ma zostać zrealizowana do końca lipca 2026 roku i obejmuje elaborację nieokreślonej liczby pocisków. W ostatnich miesiącach to druga tego typu umowa, pierwsza o wartości 76,5 mln USD, została zawarta we wrześniu ubiegłego roku.


 

Sprostowanie

Uprzejmie informujemy, że informacja przekazana w tekście zatytułowanym Amunicja dla amerykańskich artylerzystów, z polskim wkładem z dnia 1 sierpnia br. dotycząca umowy pomiędzy Departamentem Obrony oraz firmą American Ordnance LLC i rzekomego związku z tą umową spółki Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. z Bydgoszczy jest nieprawdziwa. Za publikację niezweryfikowanych informacji przepraszamy.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Amunicja dla amerykańskich artylerzystów”

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc