Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WZL nr 2 S.A. obsługują Marszałka

W drugiej połowie czerwca Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A. w Bydgoszczy przeprowadziły pierwsze zlecenie dotyczące serwisowania samolotu Boeing 737-800 należącego do Sił Powietrznych i służącego do transportu ważnych osobistości.

Samolot przyleciał w połowie czerwca na obsługę liniową. Był to Boeing 737NG, który zagościł pod dachem hangaru Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 S.A., co więcej było to także pierwsze zlecenie wykonywane na rzecz 1. Bazy Lotnictwa Transportowego z Warszawy w takim zakresie.

Wojskowe Zakłady Lotnicze nr 2 S.A., w ramach certyfikatu PART-145, oferują obsługi samolotów ATR-42/72, Boeing 737CL/NG, Embraer ERJ 170/190 oraz Bombardier Q400. Poza obsługą liniową, bazową oraz warsztatową oferta na rynek cywilny obejmuje także wymianę powłok malarskich. Całość realizowana jest dzięki hangarowi obsługowemu, którego dwie komory pozwalają na pomieszczenie kilku maszyn jednocześnie. Dodatkowo, w przyszłym roku, planowane jest oddanie do użytku drugiego hangaru, który zwiększy liczbę posiadanych slotów obsługowych.

Ministerstwo Obrony Narodowej zamówiło trzy samoloty Boeing 737NG, które mają służyć do transportu VIP. Pierwszy z nich, w standardowej konfiguracji pasażerskiej, został dostarczony do Polski w listopadzie 2017 roku. Początkowo służył do szkolenia personelu, a od maja bieżącego roku może realizować zadania transportu najważniejszych urzędników w kraju. Pozostałe dwa 737 przechodzą obecnie prace związane z zabudową dedykowanego wyposażenia pokładowego i misyjnego – mają zostać dostarczone w konfiguracji BBJ2.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc