Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

WZL nr 1 S.A. wyremontuje Mi-17

25 sierpnia Wydział Techniki Lotniczej 3. Regionalnej Bazy Logistycznej poinformował o podpisaniu wieloletniej umowy z Wojskowymi Zakładami Lotniczymi nr 1 S.A. w Łodzi w sprawie napraw głównych wielozadaniowych śmigłowców Mi-17.

Umowa została podpisana 9 sierpnia i ma wartość 78,2 mln złotych netto. W jej ramach WZL nr 1 S.A. będą realizować prace przy eksploatowanych przez Wojsko Polskie śmigłowcach w latach 2017-20. Cała procedura została uruchomiona 6 lipca bieżącego roku – łódzka firma była jedyną, z którą prowadzono negocjacje w powyższej sprawie. Ma to związek ze specjalizacją WZL nr 1 S.A., które od dziesięcioleci obsługują i naprawiają śmigłowce eksploatowane przez wojsko. Obok maszyn firmy Mil (Mi-14, Mi-8, Mi-17, Mi-24) specjaliści z Łodzi zajmują się także pokładowymi Kaman SH-2G Seasprite.

Przyszłość zakładów w Łodzi jest związana z procesem modernizacji technicznej Wojska Polskiego. Według planów, to właśnie w WZL nr 1 S.A. mają zostać ulokowane centra serwisowe śmigłowców planowanych do zakupu przez Inspektorat Uzbrojenia – obecnie mowa o ośmiu maszynach CSAR dla 7. Eskadry Działań Specjalnych oraz czterech (z opcją na cztery) ZOP dla Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc