Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. prowadzą rozmowy dotyczące programów śmigłowcowych

Prezes Zarządu PZL-Świdnik Jacek Libucha oraz Prezes, Dyrektor Naczelny WZL1 Marcin Nocuń (po prawej). Przed nimi model śmigłowca AW101. Fot. WZL Nr 1 S.A.

Potencjał i możliwości rozwojowe Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 1 S.A. (WZL1) sprawiły, że przedsiębiorstwo stało się doskonałym partnerem biznesowym dla wielu podmiotów. Firma jest gotowa do realizacji różnorodnych zadań, co doskonale zaprezentowała w Kielcach.

Spółka uczestniczyła w tegorocznej edycji targów MSPO, podczas których partycypowała w licznych rozmowach biznesowych. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego okazał się również doskonałym miejscem do organizacji spotkania delegacji WZL1i PGZ z przedstawicielami PZL-Świdnik. Przedyskutowano kwestie dotyczące współpracy pomiędzy podmiotami w zakresie obecnych, ale i przyszłych programów śmigłowcowych.

W 2019 r. Skarb Państwa, reprezentowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej, podpisał umowę na dostawę czterech śmigłowców AW101 dla Marynarki Wojennej RP, której głównym wykonawcą jest PZL-Świdnik, a głównym beneficjentem offsetu stały się Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. W 2020 r. parafowano umowę w sprawie Wykonania Zobowiązań Offsetowych oraz Umów Licencyjnych związanych z zakupem platform powietrznych tego typu.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. zostały wskazane jako Centrum Wsparcia Eksploatacji Śmigłowców Sił Zbrojnych RP i główny offsetobiorca. Firma dostosowała posiadaną infrastrukturę, zgodnie z wytycznymi offsetodawcy, do wymagań obsługiwania technicznego AW101. Umożliwi to w następnych etapach pozyskanie unikatowego „know-how”. WZL1 to Spółka z wieloletnim doświadczeniem w branży lotniczej ze świetnie wyszkoloną kadrą, rozwiniętą infrastrukturą oraz nowoczesnym systemem zarządzania.

Wszystko to pozwala firmie nie tylko z powodzeniem uczestniczyć w licznych programach narodowych takich jak np. WISŁA, WIZJER, KRUK czy CSAR ZOP, ale także nieustannie doskonalić się, przystosowywać do zmieniających się trendów światowych oraz wychodzić naprzeciw oczekiwaniom obecnych i przyszłych klientów Spółki.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A., z siedzibą w Łodzi i oddziałem w Dęblinie, to jeden z liderów wśród spółek Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Przez 75 lat przedsiębiorstwo ściśle związane jest z branżą lotniczą, a od przeszło 60 lat specjalizuje się w obsługach, serwisowaniu i naprawach głównych śmigłowców. Swoje usługi świadczy zarówno dla Lotnictwa Sił Zbrojnych RP, jak i dla zagranicznych partnerów biznesowych.

Podstawową i kluczową działalnością WZL1 są naprawy główne, remonty, obsługi i modernizacje śmigłowców Mi-8, Mi-14, Mi-17, Mi-24, silników lotniczych rodziny TW3-117 oraz obsługi samolotów szkolnych, wojskowych i cywilnych.

Materiały prasowe WZL Nr 1 S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc