Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. realizują projekt AŁC-T

Fot. Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A.

17 lipca Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. poinformowały o podpisaniu umowy z firmą Jelcz Sp. z o.o. w sprawie dostawy 43 pojazdów bazowych przeznaczonych pod zabudowę Aparatowni Łączności Cyfrowej-Transmisyjnej (AŁC-T).

Powyższy projekt stanowi rozwinięcie RWŁC-10/T, które są produkowane i modyfikowane od 1998 roku (dotychczas WZŁ Nr 1 S.A. wraz z partnerami wyprodukował ponad 400 Ruchomych Węzłów Łączności Cyfrowej RWŁC-10/T).

Zamówione w firmie Jelcz Sp. z o.o. podwozia to terenowe pojazdy ciężarowe modelu P882.53 z czteroosobową opancerzoną kabiną. Po dostawie do WZŁ Nr 1 S.A. przejdą integrację z masztem kratownicowym o maksymalnej wysokości 33 metrów, na którym zamontowane zostaną systemy antenowe. Dostawy ukompletowanych pojazdów zaplanowano na lata 2024-2026. Najprawdopodobniej w ich konstrukcji zostaną wykorzystane doświadczenia uzyskane z realizacji umowy na cztery mobilne węzły łączności przeznaczone dla dwóch baterii systemu obrony przeciwlotniczej Patriot PAC-3+. Podobnie jak w przypadku RWŁC-10/T, głównym partnerem będzie firma Transbit Sp. z o.o..

Kontrakt na dostawę 43 Aparatowni Łączności Cyfrowej-Transmisyjnej (AŁC-T) został podpisany w czasie Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w 2022 roku w Kielcach. Ma on wartość 880 mln PLN. Posłużą one do budowy rozległych polowych sieci telekomunikacyjnych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii świadczenia usług transmisji danych.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc