Zaloguj

Wieloletnia umowa na części do broni strzeleckiej

30 sierpnia 1. Regionalna Baza Logistyczna w Wałczu poinformowała o podpisaniu umowy z Zakładami Mechanicznymi Tarnów S.A. w sprawie wieloletnich dostaw technicznych środków materiałowych do broni strzeleckiej.

Powyższa umowa, o wartości 47 mln złotych z VAT, została podpisana 20 sierpnia. Postępowanie przetargowe uruchomiono w maju i miało charakter przyspieszony, związany z potrzebami operacyjnymi sygnalizowanymi jeszcze w bieżącym roku. Ostatecznie ZM Tarnów S.A. był jedynym podmiotem, który złożył ofertę, co ma związek m.in. z poszukiwanym asortymentem, mogącym zostać zrealizowanym przez wyłącznego (w większości przypadków) producenta.

W latach 2018-2022 do wojskowych magazynów trafią części zamienne do moździerza LM-60D, uniwersalnych karabinów maszynowych UKM-2000P/C, wielkokalibrowych karabinów maszynowych WKM-Bm, wielkokalibrowych karabinów wyborowych Tor, karabinów wyborowych Bor oraz karabinków wz.96 Beryl. Dodatkowo zamawiający zamówił zestawy grupowe i naprawcze dla moździerzy LM-60D, UKM-2000P/C, WKM-Bm, Tor, Bor oraz narzędzia specjalne do UKM-2000P dla kompanii i batalionu remontowego.

(ŁP) Foto: ZM Tarnów S.A.
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc