Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

W Kielcach rozpoczęły się Targi POLSECURE!

Fot. Targi Kielce S.A.

Uroczyste otwarcie, prezentacje najnowszego sprzętu i wyposażenia dla służb mundurowych, wykłady konferencyjne, pokazy i branżowi zwiedzający – tak w skrócie można podsumować pierwszy dzień Międzynarodowych Targów  Policji i Bezpieczeństwa Publicznego POLSECURE, które zadebiutowały w Targach Kielce.

Targi rozpoczęły się ceremonią oficjalnego otwarcia, w której udział wzięło wielu znakomitych gości. Po ceremonii delegacja odwiedziła stoiska i obejrzała pokaz dynamiczny Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” z udziałem psa policyjnego. To jednak nie jedyny przykład użycia psa policyjnego w służbie. Cztery, specjalnie wyszkolone psy z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, uczestniczyły w widowiskowym pokazie tresury i zatrzymania pozoranta. Duże brawa od publiczności otrzymali również podopieczni klasy policyjnej Szkoły im. 72. Pułku Piechoty w Radomiu, którzy zaprezentowali pokaz musztry paradnej.

Podczas debiutujących targów POLSECURE wystawia się blisko 100 firm, które prezentują szeroką ofertę wyposażenia specjalnego dla służb mundurowych, uzbrojenia, sprzętu ratowniczego oraz specjalistycznego oprogramowania. Wśród wystawców znajdują się m.in.:WB GROUP– Partner Strategiczny wydarzenia,Polska Grupa Zbrojeniowa S.A.wraz z należącymi do niej spółkami: Maskpol,PCO S.A., Fabryka Broni "Łucznik", Zakłady Mechaniczne Tarnów , WZŁ1, Zurad, Huta Stalowa Wola, Zakłądy Metalowe "DEZAMET" cz OBRUM.

Równolegle z targami POLSECURE odbywa się Międzynarodowa Konferencja Policyjna, której organizatorem jest Komenda Główna Policji. Tematem przewodnim pierwszego dnia konferencji było cyberbezpieczeństwo. Przedstawiciele najważniejszych międzynarodowych organizacji dot. bezpieczeństwa publicznego podzielili się swoją wiedzą z polską policją. W panelu dyskusyjnym pod nazwą „Obecne zagrożenia i trendy cyberprzestępczości” brali udział Craig Jones z INTERPOLU, Edvardas Sileris z EUROPOLU, Craig Wolf – z US Secret Service, Carsten Meywirth z niemieckiego BKA i Elvis Chan z FBI.

Zachęcamy do udziału w targach POLSECURE. Targi potrwają do 29 kwietnia.

Źródło:Targi Kielce S.A.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc