Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Unieważnienie zakupu statku dla MSPiR

17 lutego Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa poinformowała o nieważnieniu postępowania przetargowego dotyczącego zakupu wielozadaniowej jednostki pływającej, która miała wzmocnić potencjał powyższej służby.

Powodem powyższego kroku jest informacja dotycząca planowanej reformy służb odpowiedzialnych za kwestie morskie. W jej ramach Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa i jej zadania zostaną przeniesione do Urzędów Morskich. To zaś oznacza, że dalsze prowadzenie postępowania, które ogłoszono 3 stycznia 2020 roku, nie leży w interesie publicznym. Nowa jednostka miała uzupełnić potencjał, którym dysponuje wielozadaniowy statek Kapitan Poinc znajdujący się w eksploatacji od 1996 roku, a później stanowić jego bezpośredniego następcę. Była to druga próba zakupu tego typu jednostki w ostatnich miesiącach.

Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa eksploatuje obecnie dwanaście jednostek pływających – obok wielozadaniowego Kapitan Poinc to także trzy ratownicze SAR-3000 (zbudowane w latach 2009-2011), siedmiu kutrów ratowniczych SAR-1500 (w eksploatacji w latach 1997-2002) oraz statku Czesław II (w służbie od 1988 roku). W sierpniu 2019 roku podpisano umowę na zakup łodzi ratowniczej.

(ŁP) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc