Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Unieważnienie przetargu na szkolenie załóg samolotów Gulfstream G550

Fot. Łukasz Pacholski

27 grudnia 1. Baza Lotnictwa Transportowego w Warszawie poinformowała o unieważnieniu postępowania przetargowego w sprawie realizacji usługi szkolenia personelu latającego na samolotach dyspozycyjnych Gulfstream G550.

Powodem unieważnienia była kwestia braku ofert, które mogłyby wpłynąć do zamawiającego. Przetarg został ogłoszony 21 listopada bieżącego roku, a podmioty miały czas na składanie ofert do 22 grudnia. Zamawiający planował wydać na usługę kwotę 1,5 mln PLN brutto (w ramach zamówienia podstawowego). Przedmiotem umowy miało być szkolenie teoretyczne oraz symulatorowe personelu latającego uprawniające do wykonywania lotów na samolotach Gulfstream G550. Usługa miała być realizowana w latach 2023-24. Ze względu na fakt, że w Siłach Powietrznych eksploatowane są jedynie dwa samoloty tego typu, proces szkolenia realizowany jest w oparciu o ośrodki zewnętrzne. Pomimo nowoczesnej awioniki pokładowej, loty na samolotach G550 realizowane są przez dwóch pilotów.

Para samolotów Gulfstream G550 została zamówiona przez Inspektorat Uzbrojenia MON w listopadzie 2016 roku i dostarczona rok później. Ich zakup stanowił początek programu odbudowy potencjału transportowego Sił Powietrznych w zakresie przewozu ważnych osobistości na pokładach samolotów skonfigurowanych do misji transportu VIP. Dzięki swoim parametrom technicznym są zdolne do przewozu delegacji na trasach międzykontynentalnych, gdzie stanowią uzupełnienie dla większych samolotów Boeing BBJ2.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 comments on “Unieważnienie przetargu na szkolenie załóg samolotów Gulfstream G550”

  1. Należy dokupić jeszcze cztery takie maszyny i przerobić na maszyny wczesnego ostrzegania z bazą w tym samym miejscu co pozostały G550 i dokupić trenażer .. w ten sposób Polska otrzymała by dodatkowe oczy i uszy..

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc