Zaloguj
reklama Świdnik
reklama PIT-Radwar
reklama Świdnik

Dodatkowe środki budżetowe na zabezpieczenie operacji samolotów VIP

Rosnąca liczba lotów, związanych m.in. z obecną sytuacją polityczną w regionie, powoduje uruchomienie dodatkowych środków budżetowych na obsługę zabezpieczenia operacji lotniczych. Fot. Łukasz Pacholski

1 lipca 1. Baza Lotnictwa Transportowego poinformowała o podpisaniu dwóch umów z firmą Euro Jet Intercontinental Ltd. w sprawie realizacji usługi zabezpieczenia operacji lotniczych statków powietrznych należących do powyższej jednostki w kraju i za granicą w 2022 roku.


W obu przypadkach umowy zostały zawarte 24 czerwca bieżącego roku i łącznie mają wartość 15,3 mln PLN bez VAT. W obu przypadkach zastosowano procedurę negocjacji z wybranym oferentem, co ma związek z dwoma faktami: po pierwsze dodatkowe 14 mln PLN bez VAT stanowi kwotę zamówienia uzupełniającego do umowy zawartej w lutym 2021 roku. Tak duży dodatek wynika z rosnącą inflacją, a przede wszystkim niestabilną sytuacją światową, co z kolei przekłada się na wzrost liczby lotów rządowych VIP. Jak wyjaśnia zamawiający: Zamawiający nie mógł przewidzieć powyższych sytuacji, a zabezpieczenie lotów najważniejszych osób w państwie jest priorytetowym zadaniem. Przeprowadzenie postępowania w innych trybach mogłoby doprowadzić do zaburzenia dyspozycyjności i gotowości Bazy w wykonywaniu działalności w przedmiotowym zakresie.

W przypadku drugiej umowy, o wartości 1,4 mln PLN bez VAT, zastosowanie procedury negocjacji z wybranym podmiotem jest motywowane kontynuacją współpracy z powyższym podmiotem. Dodatkowo takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu zamówienia podstawowego, które zostało podpisane w lutym 2021 roku.

Mieszcząca się w wojskowej części Międzynarodowego Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie 1. Baza Lotnictwa Transportowego wykonuje, przede wszystkim, loty transportowe z rządowymi ważnymi osobistościami. Jej podstawowym wyposażeniem są trzy samoloty Boeing 737NG (w tym dwa w konfiguracji BBJ2) oraz dwa odrzutowe maszyny dyspozycyjne Gulfstream G550.

reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc