Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na remont ORP Błyskawica podpisana

PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. podpisała umowę na naprawę dokową okrętu muzeum ORP Błyskawica. Fot. Łukasz Pacholski

1 lutego Komenda Portu Wojennego w Gdyni poinformowała o podpisaniu umowy z PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. w sprawie remontu dokowego okrętu muzeum ORP Błyskawica.Kontrakt został podpisany 21 stycznia i ma całkowitą wartość 7,1 mln złotych z VAT (zamówienie podstawowe 5,8 mln złotych oraz opcja zwiększająca wartość o 1,3 mln złotych). Postępowanie przetargowe uruchomiono 16 września ubiegłego roku. Wybór oferenta nastąpił 4 stycznia bieżącego roku. PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o. pokonała dwóch konkurentów - Gdańską Stocznię Remontową im. J. Piłsudskiego S.A. z Gdańska oraz Stocznię Remontową “Nauta” S.A. w restrukturyzacji z Gdyni. Oferta zwycięskiej stoczni była najlepsza pod każdym względem (ceny oraz warunków gwarancji na wykonane prace). Całość naprawy musi zostać zrealizowana do maja, wówczas rozpoczyna się bowiem kolejny sezon wystawienniczy na powyższej jednostce.

Niszczyciel ORP Błyskawica, zbudowany dla Marynarki Wojennej RP w latach 30. XX wieku w Wielkiej Brytanii, od 1976 roku pełni rolę okrętu muzeum w Gdyni. Ostatni duży remont przeszedł w „Naucie” na przełomie lat 2011-2012, zaś w 2014 roku remont dokowy w tej samej stoczni objął m.in. wymianę elektrod osłony katodowej.Umowa na remont dokowy okrętu muzeum ORP Błyskawica to pierwszy, tegoroczny, sukces PGZ Stocznia Wojenna Sp. z o.o.. Obok realizacji usług związanych z utrzymaniem już eksploatowanych jednostek pływających stocznia dysponuje kompetencjami w zakresie budowy nowych – w bieżącym roku istnieje szansa na podpisanie, oczekiwanej, umowy na nowy okręt ratowniczy, który kryje się pod kryptonimem Ratownik.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

One comment on “Umowa na remont ORP Błyskawica podpisana”

  1. To jest informacja roku 2021.. Gratulacje dla Generała Mariusza !!! Marynarka Wojenna RP i rodacy nigdy nie zapomnimy tego gospodarskiego gestu. Teraz nam nie straszne żadne niebezpieczeństwo !!!

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc