Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Umowa na dostawę zapalników UZRGM

Fot. BZE Belma S.A.

29 sierpnia 3. Regionalna Baza Logistyczna poinformowała o podpisaniu umowy z Zakładami Sprzętu Precyzyjnego Niewiadów Sp. z o.o. w sprawie zakupu i dostawy dużej partii zapalników UZRGM.

Powyższa umowa została zawarta 7 sierpnia i ma całkowitą wartość 42,3 mln PLN bez VAT. Jest wynikiem ogłoszenia postępowania przetargowego, które rozpoczęło się w maju bieżącego roku i miało charakter ograniczony. Ostatecznie jedynie powyższy wykonawca złożył ofertę ostateczną. Łącznie, w ramach wieloletniego zakupu, zamawiający zakupił 106 tys. zapalników (31 tys. ma być dostarczonych w bieżącym roku, 45 tys. w 2024 oraz 30 tys. w 2025). Dodatkowo umowa zawiera opcje, które mogą rozszerzyć zakres o kolejnych 64 tys. sztuk zapalników (19 tys. w 2023, 25 tys. w 2024 oraz 20 tys. w 2025).

Zapalnik UZRGM (uniwersalny zapalnik ręcznych granatów modernizowany) jest zapalnikiem czasowym ze zwłoką, przeznaczony jest do detonacji ładunku kruszącego ręcznych granatów F-1, RG-42, RGO-88, RGZ-89.

Sama dokumentacja techniczna, zgodnie z informacją zamawiającego, należy do Skarbu Państwa i mogła być udostępniona wykonawcom zaproszonym do składania ofert. Dostawy sprzętu mają zostać zrealizowane do końca listopada każdego roku, także w przypadku wykorzystywania opcji w poszczególnych latach.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc