Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Niewiadów Sp. z o.o. dostarczy granaty dymne GAk-81

Fot. Dowództwo Generalne RSZ

21 listopada Agencja Uzbrojenia poinformowała o podpisaniu umowy z Zakładami Sprzętu Precyzyjnego „Niewiadów” Sp. z o.o. w sprawie dostaw 81 mm granatów do stawiania zasłon GAk-81.

Powyższa umowa została zawarta 26 października  i ma wartość 41,5 mln PLN z VAT. Jest wynikiem postępowania przetargowego o charakterze ograniczonym, które zostało ogłoszone w grudniu ubiegłego roku – w jego ramach planowano zakup 12300 sztuk GAk-81. Obok ceny drugim kryterium podlegającym ocenie był termin wykonania zamówienia – oferta Zakładów Sprzętu Precyzyjnego „Niewiadów” Sp. z o.o. była jedyną, która wpłynęła do zamawiającego. Wykonawca przewiduje zlecenie podwykonawstwa w ramach powyższego zamówienia, szczegóły nie zostały jednak upublicznione.

81 mm granaty do stawiania zasłon aerodyspersyjnych GAk-81 są przeznaczone do strzelania z wyrzutni typów OBRA, 902A, ERB z zadaniem wytworzenia zasłony dymnej zdolnej uniemożliwić lokalizację i dokonanie pomiaru odległości za pomocą działowych dalmierzy laserowych oraz prowadzenia rozpoznania i kierowania ogniem z wykorzystaniem środków termowizyjnych. Tworzona zasłona służy ochronie pojedynczych obiektów, czołgów, wozów bojowych, stanowisk artyleryjskich.

Teldat
reklama BMS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc