Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Tajwan zainteresowany zakupem zasobników pasywnego wykrywania celów powietrznych

Fot. USAF

23 sierpnia amerykański Departament Stanu poinformował o autoryzowaniu tajwańskiego zapytania ofertowego w sprawie zakupu zasobników pasywnego wykrywania i śledzenia celów powietrznych, które mają być zintegrowane z flotą wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon.

Zgodnie z upublicznionym wnioskiem, maksymalna wartość umowy może opiewać na kwotę 500 mln USD. Szczegóły pozostają niejawne, poza zasobnikami Tajwan jest zainteresowany integracją z samolotami, a także wsparciem logistyczno-szkoleniowym. W przypadku podpisania, głównym wykonawcą ma być korporacja Lockheed Martin. Powyższy producent ma w swojej ofercie zasobniki Legion Pod, które zostały zintegrowane z samolotami bojowymi rodziny Boeing F-15 Eagle, a także kończy proces integracji z F-16C/D Fighting Falcon należących do US Air Force.

Głównym zadaniem zasobników jest zwiększenie możliwości samolotów bojowych w zakresie pasywnego wykrywania celów powietrznych, szczególnie maszyn 5. generacji. W przypadku Tajwanu krok jest związany z rosnącą liczbą zaawansowanych samolotów bojowych, które trafiają do linii w Chińskiej Republice Ludowo-Demokratycznej, które władze cały czas głoszą, że Tajwan jest zbuntowaną prowincją.

Realizowany obecnie przez Tajwan program modernizacji sprzętowej lotnictwa wojskowego obejmuje gruntowną modernizację posiadanej floty samolotów bojowych Lockheed Martin F-16A/B Fighting Falcon do standardu F-16V oraz zamówienie 66 fabrycznie nowych Block 70.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc