Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Tajemniczy klient na broń koncernu Saab

Fot. Saab

24 lutego koncern Saab poinformował o podpisaniu umowy ramowej z nieujawnionym rządem zachodniego państwa w sprawie produkcji i dostaw sprzętu wojskowego w latach 2023-2026. W przypadku wykorzystania wszystkich punktów kontraktu będzie on mieć wartość do 761 mln USD.

Jak wskazuje producent, umowa obejmuje dostawy systemu Carl-Gustaf, przeciwlotniczych pocisków RBS 70NG oraz stacji radiolokacyjnych Giraffe 1X. Szczegóły pozostają niejawne, przynajmniej do momentu upublicznienia szczegółów przez użytkownika.

Powyższe produkty należą do kluczowych w ofercie koncernu Saab. W przypadku systemu Carl-Gustaf M4, dotychczas producent ujawnił część spośród czternastu państw, które zdecydowały się na zakup granatników w wersji M4. Są to: Norwegia, Węgry, Szwecja, Słowacja, Australia, Stany Zjednoczone oraz Słowenia. W większości przypadków zamawianie nowej wersji jest kontynuacją wieloletniej współpracy z producentem oraz analizą doświadczeń operacyjnych wyniesionych przy eksploatacji wcześniejszych odmian tej broni. Z kolei RBS 70NG, w ostatnich miesiącach, zostały zamówione m.in. przez Łotwę (wraz ze stacjami Giraffe 1X) oraz Finlandię.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc