Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Szef MON na konferencji wsparcia dla Ukrainy

Fot. Forsvarsministeriet

Dziś w Kopenhadze, Mariusz Błaszczak, wicepremier minister obrony narodowej, bierze udział w konferencji donorów wsparcia dla Ukrainy (Copenhagen Conference for Northern European Defence Allies of Ukraine).

Współgospodarzami konferencji będą ministrowie obrony Danii, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Do udziału zaproszono ministrów obrony innych państw, w tym szczególnie państw Europy Północnej. Tematem obrad będzie omówienie kryzysu na Ukrainie, wywołanego rosyjską agresją przeciwko temu państwu, wspólnych wysiłków na rzecz organizacji i koordynacji wsparcia dla Ukrainy oraz wzmocnienie współpracy pomiędzy Ukrainą a państwami Europy Północnej na rzecz pomocy Ukraińcom w ich walce przeciwko rosyjskiej inwazji. Uczestnicy konferencji skupią się na omówieniu dalszego wsparcia i współpracy długoterminowej, w tym szkoleniu żołnierzy sił zbrojnych Ukrainy.

Konferencja donatorów jest uzupełnieniem prac i dyskusji w ramach Ukraine Defence Contact Group, która została powołana przez USA w marcu br. w Bazie Sił Powietrznych USA w Ramstein, w reakcji na napaść Federacji Rosyjskiej na Ukrainę.

Polska, pozostaje jednym z najbardziej aktywnych państw-donatorów pomocy dla Ukrainy zarówno w zakresie pomocy dla mieszkańców jak i dostaw sprzętu wojskowego, których wartość szacowna jest na 1,7 mld USD.

Źródło: Ministerstwo Obrony Narodowej.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc