Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Saab z umową na wsparcie dla radarów lądowych dla Wielkiej Brytanii

Saab podpisał umowę z brytyjskim Ministerstwem Obrony dotyczącą wsparcia i utrzymania lądowych systemów radarowych Giraffe AMB. Będzie realizowana w latach 2019 – 2024.


Umowa obejmuje dostawy części zamiennych, naprawy, konserwację, usługi serwisowe dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i konfiguracji systemu. Saab wykona przedmiotowe zadania w jednostce w Baker Barracks na wyspie Thorney w Wielkiej Brytanii oraz w zakładach Saab w Göteborgu w Szwecji.

"Najwyższej jakości wsparcie jest kluczowe dla Saaba. Nasza oferta serwisowa wyróżnia się elastycznością, która z kolei umożliwia zapewnienie wysokiej gotowości, dostępności, a także długoterminowej stabilności systemów. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomóc Armii Brytyjskiej w dalszym zwiększaniu zdolności do wykrywania pojawiających się zagrożeń, „- mówi Anders Carp, Szef Działu Biznesowego Surveillance.

Giraffe AMB to wielofunkcyjny radar, będący na wyposażeniu Armii Brytyjskiej od 2007 roku. Umożliwia ochronę sił zbrojnych poprzez wykrywanie nadlatujących rakiet, pocisków artyleryjskich i moździerzowych, monitorowanie przestrzeni powietrznej i obronę powietrzną podczas imprez masowych. Wielka Brytania, posiadająca największą na świecie liczbę lądowych radarów Giraffe AMB, zmodernizowała je do najwyższego standardu, obejmującego funkcję identyfikacji „swój-obcy” oraz integracji z siecią danych Link 16. Radary będą wspomagać Land Picture Air Provision (LEAPP), jako część przyszłego systemu Sky Saber.

Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc