Zaloguj

Saab z umową na wsparcie dla radarów lądowych dla Wielkiej Brytanii

Saab podpisał umowę z brytyjskim Ministerstwem Obrony dotyczącą wsparcia i utrzymania lądowych systemów radarowych Giraffe AMB. Będzie realizowana w latach 2019 – 2024.


Umowa obejmuje dostawy części zamiennych, naprawy, konserwację, usługi serwisowe dla zapewnienia prawidłowego funkcjonowania i konfiguracji systemu. Saab wykona przedmiotowe zadania w jednostce w Baker Barracks na wyspie Thorney w Wielkiej Brytanii oraz w zakładach Saab w Göteborgu w Szwecji.

"Najwyższej jakości wsparcie jest kluczowe dla Saaba. Nasza oferta serwisowa wyróżnia się elastycznością, która z kolei umożliwia zapewnienie wysokiej gotowości, dostępności, a także długoterminowej stabilności systemów. Jesteśmy dumni z tego, że możemy pomóc Armii Brytyjskiej w dalszym zwiększaniu zdolności do wykrywania pojawiających się zagrożeń, „- mówi Anders Carp, Szef Działu Biznesowego Surveillance.

Giraffe AMB to wielofunkcyjny radar, będący na wyposażeniu Armii Brytyjskiej od 2007 roku. Umożliwia ochronę sił zbrojnych poprzez wykrywanie nadlatujących rakiet, pocisków artyleryjskich i moździerzowych, monitorowanie przestrzeni powietrznej i obronę powietrzną podczas imprez masowych. Wielka Brytania, posiadająca największą na świecie liczbę lądowych radarów Giraffe AMB, zmodernizowała je do najwyższego standardu, obejmującego funkcję identyfikacji „swój-obcy” oraz integracji z siecią danych Link 16. Radary będą wspomagać Land Picture Air Provision (LEAPP), jako część przyszłego systemu Sky Saber.

reklam Lockheed Martin
reklama MBDA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Reklama Kongsberg
  • reklama Telesystem

PrzemysŁ zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc