Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Raytheon dostarczy kolejne AIM-120 AMRAAM

23 marca Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oraz koncern Raytheon podpisali kontrakt w sprawie kontynuacji produkcji i dostaw kierowanych pocisków rodziny AIM-120 AMRAAM, które trafią do amerykańskich sił zbrojnych oraz klientów eksportowych.

Umowa ma wartość 523 mln dolarów i pozwoli na uruchomienie 32. serii produkcyjnej pocisków. Dostawy mają zostać zrealizowane do końca stycznia 2021 roku, 40% wartości kontraktu obejmuje sprzedaż eksportowa – poprzez procedurę FMS pociski trafią do Japonii, Kuwejtu, Indonezji, Kataru, Niemiec, Australii, Wielkiej Brytanii oraz Polski. Komunikat Departamentu Obrony nie precyzuje liczby pocisków dla poszczególnych klientów, co ważne jest to drugi kontrakt na produkcję AIM-120 AMRAAM w ciągu krótkiego okresu, odblokowuje wielomiesięczne wstrzymanie zakupów związanych z problemami rozwojowymi pocisku.

Polska, w ostatnich latach, dwukrotnie podpisała umowy FMS na zakup dwóch partii pocisków AIM-120C-7 AMRAAM. W obu przypadkach Warszawa nie podawała szczegółów. Wiadomo, że Departament Stanu wydał zgodę na sprzedaż 215 sztuk, które stanowiłyby uzbrojenie F-16C/D Jastrząb.

(ŁP) Foto: US Navy
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc