Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Rakietowe plany Filipin

2 stycznia media filipińskie poinformowały, że Ministerstwo Obrony tego kraju planuje realizację dwóch kontraktów dotyczących zakupu zaawansowanych systemów rakietowych przeznaczonych dla sił zbrojnych tego wyspiarskiego państwa.

W ramach pierwszego z nich planowany jest zakup nieokreślonej liczby wyrzutni przeciwokrętowych pocisków rakietowych Brahmos produkcji indyjskiej. System, który jest preferowany przez filipińskich decydentów, miałby pozwolić na budowę lądowego komponentu obrony wybrzeża oraz obszarów morskiej strefy wyłączności gospodarczej. Sprzedaż do Filipin jest także jednym z priorytetów władz hinduskich.

W ramach drugiego komisja przetargowa rekomendowała zakup trzech baterii zestawów przeciwlotniczych Rafael Spyder. Powyższa decyzja została przekazana decydentom 21 grudnia – co ciekawe, Filipińczycy nie przejęli się przy tym rewelacjami mediów rosyjskich, które opublikowały dość krytyczne artykuły dotyczące powyższych zestawów. Eksploatowane przez Wietnamczyków zestawy charakteryzują się bowiem niskim poziomem gotowości operacyjnej – w warunkach atmosferycznych Azji południowo-wschodniej odnotowuje się częste awarie komponentów systemów.

(ŁP) Foto: RSAF
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc