Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Publiczna prezentacja policyjnego Bella 407GXi

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach był okazją do pierwszej publicznej prezentacji wielozadaniowego śmigłowca patrolowego Bell 407GXi należącego do Policji. Trzy takie maszyny zostały zamówione 1 lutego 2019 roku. 

Prezentowany egzemplarz był pierwszym, który został dostarczony do użytkownika w grudniu 2019 roku. W ciągu kolejnych miesięcy, zgodnie z zapisami kontraktu, został doposażony w docelowe wyposażenie, które objęło reflektor-szperach oraz optoelektroniczną głowicę obserwacyjną. Nowe śmigłowce Bell 407GXi zastąpiły w lotnictwie Policji najstarsze maszyny rodziny Mi-2 i są elementem programu modernizacji sprzętowej. W ostatnich latach objął także trzy wielozadaniowe S-70i Black Hawk.  

Obecnie firma Bell może pochwalić się, że w strukturach Policji eksploatowanych jest sześć maszyn tego producenta – poza trójką 407GXi są to także dwa Bell 206 oraz pojedynczy Bell 412 (przekazany przez Ministerstwo Obrony Narodowej). Policja cały czas deklaruje kontynuację zakupów, w tym lekkich maszyn patrolowych - może to być szansa na sprzedaż użytkownikowi kolejnych 407GXi, których eksploatacja jest pozytywnie oceniana przez obecnego użytkownika. 

(Łukasz Pacholski) Foto: Łukasz Pacholski
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc