Zaloguj
reklama Rekord
reklama Rekord

Propozycje redukcji US Navy

24 grudnia US Navy poinformowała o planach redukcji sprzętowej wynikającej z ograniczeń budżetowych na najbliższe lata. Dodatkowo obejmuje ograniczenia związane programami budowy nowych jednostek.

W ramach cięć marynarka proponuje wcześniejsze wycofanie czterech wielozadaniowych okrętów klasy LCS – mowa o dwóch typu Freedom oraz takiej samej liczbie typu Independence. Są to pierwsze jednostki obu typów, obecnie są już zdegradowane do roli szkolno-doświadczalnej i od kilkunastu miesięcy (nieoficjalnie) są oferowane sojusznikom w ramach procedury EDA. Dodatkowo cięcia mają objąć wycofanie trzech okrętów desantowych-doków typu Whidbey Island, a także czterech krążowników rakietowych typu Ticonderoga. W ostatnim z przypadków, jest to kolejna próba, która jest skutecznie blokowana przez Kongres.

W przypadku ograniczeń zakupowych, propozycja US Navy dotyczy ograniczenia tempa budowy niszczycieli rakietowych typu Arleigh Burke Flight III o pięć sztuk w ciągu najbliższych lat. Całość powoduje, że pod znakiem zapytania znajduje się długofalowy cel floty dotyczący zwiększenia liczby jednostek pływających do 355 sztuk.

(ŁP) Foto: US Navy
Teldat
Teldat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przemysł zbrojeniowy

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Siły Powietrzne

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Samoloty i śmigłowce
Uzbrojenie lotnicze
Bezzałogowce
Kosmos

WOJSKA LĄDOWE

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Wozy bojowe
Artyleria lądowa
Radiolokacja
Dowodzenie i łączność

MARYNARKA WOJENNA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Okręty współczesne
Okręty historyczne
Statki i żaglowce
Starcia morskie

HISTORIA I POLITYKA

 ZOBACZ WSZYSTKIE

Historia uzbrojenia
Wojny i konflikty
Współczesne pole walki
Bezpieczeństwo
usertagcalendar-fullcrosslisthighlightindent-increasesort-amount-asc